На Львівщині Державний архів оприлюднив оцифровані документи Івасюка
Державний архів Львівщини засканував і завантажив на сайт у відкритий доступ документи одного з основоположників української естрадної музики ХХ століття, композитора та поета – Володимира Івасюка.
Про це повідомили на сайті Львівської ОВА, пише Рубрика.
"Володимир Івасюк належить до тих яскравих особистостей, діяльність яких не вимірюється і не обмежується їхнім життям чи смертю.
Його пісні популярні й сьогодні, вони пройшли перевірку часом та стали класикою української естради, їх переспівують сучасні виконавці",–зазначила директорка Державного архіву Львівської області Ірина Мартенс.
Як розповідають, особовий фонд в архіві під назвою "Івасюк Володимир Михайлович – український композитор" налічує 91 справу:
- збірники вокальних творів,
- автографи музичних творів,
- оркестровки пісень,
- нотатки, чернетки, записні книжки,
- зошити з дитячими малюнками,
- листування.
Ознайомитися з описом та документами цієї справи можна на е-ресурсі ДАЛО за посиланням.
Також ДАЛО представив онлайн-виставку "75 років від дня народження Володимира Івасюка" – Івасюк: її можна переглянути тут.
Зі слів Мартенс, масив документів, що зберігається в ДАЛО яскраво висвітлює різноманітні сфери з життя та творчості Володимира Івасюка.
"З метою збереження пам'яті та полегшення доступу до архівних документів, працівники архіву провели науко-технічне опрацювання архівного фонду українського музичного генія та надали доступ до документів для широкого загалу поціновувачів", пояснили в ОВА.
Нагадаємо, що у Музеї судноплавства на Запоріжжі розпочали проєкт з оцифрування стародавніх човнів.
Окрім того, у Миколаєві оцифрують понад 300 евакуйованих експонатів Oчаківського музею мариністичного живопису, серед яких є картини українських художників Руфіма Судковського, Івана Айвазовського, а також Тетяни Яблонської.
Як повідомляли, міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України за підтримки Google Україна оцифровують українські національні парки.
Також в Києві в національному заповіднику "Києво-Печерська лавра" стартував потужний діджитал-проєкт, а саме — 3D-сканування Троїцької надбрамної церкви.