fbpx
Сьогодні
15:56 04 Бер 2024

Понад мільярд людей у світі страждають від ожиріння, серед них 159 мільйонів – діти: результати дослідження

Фото: УНІАН

У 2022 році кількість людей з ожирінням у всьому світі перевищила один мільярд, серед яких 879 мільйонів дорослих і 159 мільйонів дітей.

Про це йдеться у новому дослідженні, опублікованому у журналі The Lancet, пише Рубрика, посилаючись на The Guardian.

Аналіз вимірювань ваги та зросту понад 220 мільйонів людей із понад 190 країн показує, як змінювався індекс маси тіла у всьому світі з 1990 по 2022 рік. За цей період рівень ожиріння зріс у чотири рази серед дітей і подвоївся серед дорослих.

Приблизно 1500 дослідників взяли участь у дослідженні Співробітництва факторів ризику із Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

  • У дівчаток у всьому світі рівень ожиріння зріс з 1,7% світового населення в 1990 році — до 6,9% у 2022 році.
  • У хлопчиків за той же період зріс з 2,1% — до 9,3%.
  • За той самий період рівень ожиріння серед жінок у всьому світі зріс з 8,8% до 18,5%, а серед чоловіків — з 4,8% до 14%.

Водночас рівень людей із недостатньою вагою знизився як серед дітей, так і серед дорослих, що означає: частка дітей і підлітків у світі, які мали недостатню вагу, скоротилася приблизно на одну п'яту серед дівчат і більш ніж на одну третину серед хлопчиків. Тоді як частка дорослих у світі, які постраждали від недостатньої ваги, за той самий період зменшилася більш ніж вдвічі.

Загалом у 2022 році 880 мільйонів дорослих і 159 мільйонів дітей страждали від ожиріння. Тонга, Американське Самоа та Науру були країнами з найвищим рівнем ожиріння – понад 60%.

Старший автор дослідження, професор Маджид Еззаті сказав, що результати "викликають занепокоєння", адже епідемія ожиріння, яка була очевидною серед дорослих у більшості країн світу в 1990 році, тепер відображається серед дітей шкільного віку та підлітків.

"Водночас сотні мільйонів все ще страждають від недоїдання, особливо в деяких найбідніших частинах світу. Важливо значно покращити наявність і доступність здорової, поживної їжі", — сказав Маджид Еззаті.

Доктор Тедрос Адханом Гебрейесус, генеральний директор ВООЗ, сказав, що для боротьби з ожирінням знадобиться робота урядів і громад, підкріплена політикою, заснованою на фактичних даних ВООЗ і національних агенцій охорони здоров'я.

Медики підкреслюють, що ожиріння впливає на кожну систему органів людини, тому в молодому віці може серйозно вплинути на життя дитини, підвищуючи ризик діабету 2 типу, раку, проблем із психічним здоров'ям та багатьох інших захворювань, що може призвести до коротшого та нещасливішого життя.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: