Литва долучиться до чеської ініціативи із закупівлі та передачі Україні боєприпасів
Литва прийняла рішення долучитися до ініціативи Чехії щодо придбання та передачі Україні артилерійських боєприпасів поза межами Європейського союзу.
Про це заявила прем'єр-міністр Литви Інґріда Шимоніте під час телефонної розмови з чеським колегою Петром Фіалою, повідомляє Рубрика з посиланням на пресслужбу литовського уряду.
"Це дуже важлива ініціатива, особливо в цей період, коли постачання боєприпасів в Україну сповільнилося", – зазначила Шимоніте.
Вона не розповіла, у який спосіб Литва допомагатиме в чеській ініціативі та яку суму готова на це пожертвувати.
Водночас литовський прем'єр наголосила, що її країна продовжуватиме підтримувати усі формати допомоги, які підвищуватимуть здатність України ефективно захищатися від російської агресії.
Польща закликатиме Єврокомісію накласти санкції на імпорт російської та білоруської агропродукції до ЄС
Що відомо про ініціативу Чехії щодо пошуку боєприпасів для України
17 лютого на Мюнхенській конференції з безпеки президент Чехії Петр Павел заявив, що його країна ідентифікувала 500 000 снарядів калібру 155 мм та 300 000 снарядів калібру 122 мм, які можуть бути доставлені протягом кількох тижнів, якщо гроші будуть доступні.
Зі слів Павела, Чехія могла б здійснити передачу снарядів за лічені тижні, якщо заручиться фінансуванням від США, Німеччини, Швеції та інших.
Відомо, що до ініціативи Чехії приєдналися:
- Канада, яка виділить 30 млн канадських доларів (близько 23 млн дол. США) на закупівлю боєприпасів для України поза межами НАТО;
- Нідерланди виділяють понад 100 млн євро на цю ініціативу;
- Бельгія, яка виділить 200 мільйонів євро на ініціативу Чехії.
Загалом закупівлю боєприпасів для України за межами Європи підтримують 15 країн.
Варто додати, що протягом минулих місяців Європейський Союз значно наростив виробництво боєприпасів та доведе цю спроможність до 1 млн боєприпасів на рік вже у березні поточного року і до 2 млн – у 2025 році.
До того ж нещодавно повідомлялося, що українські військові збираються отримати першу партію із сотень тисяч 155-мм артилерійських снарядів у рамках міжнародних зусиль з пошуку боєприпасів.