Відповідні дані розміщені на сайті оборонного відомства, пише Рубрика.
Таблиця з 50 пунктів включає як захисне спорядження, так і засоби зв'язку, а також різні озброєння та безпілотні апарати. Дані станом на 31 грудня 2023 року, тобто до підписання між Францією і Україною двосторонньої угоди про безпеку.
Серед систем протиповітряної оборони, які Париж визначив серед пріоритетних напрямків підтримки Києва, до кінця 2023 року поставили:
Дані про боєкомплект не вказані для жодної з систем. У цій рубриці також вказано радар ППО CM200, але, ймовірно, мова йде про радар Ground Master 200 (GM200), про який оголосили ще в лютому 2023 року. Серед засобів ураження повітря-поверхня вказані лише ракети SCALP (аналог британської Storm Shadow), їх кількість не розкривається.
Іншим пріоритетним напрямком, за яким французька влада вирішила підтримати Україну у війні з Росією, є артилерія. До кінця 2023 року Париж передав ЗСУ:
До гаубиць також поставили 30 тисяч снарядів. Серед протитанкових систем є 1 002 гранатомети AT4 і три ПТРК Мілан.
До кінця 2023 року Франція поставила 38 легких колісних танків AMX10 RC і 250 бронеавтомобілів з озброєнням або в санітарній конфігурації, а також 120 позашляховиків і шість вантажівок. Для AMX10 RC поставили 9 тисяч боєприпасів для головної гармати.
Крім того, Україна отримала 160 "розвідувальних" безпілотників, а також 10 пристроїв для виявлення дронів. Про які саме безпілотники йдеться, невідомо, але в графі "морські судна" вказані лише 30 надувних човнів Zodiacs Futura. Однак раніше французька влада заявляла про бажання розширити співпрацю у сфері безпілотних апаратів і повідомляла про плани будівництва виробництв на території України. Ця таблиця, як видно з опису, враховує лише допомогу, надану в Україну ззовні.
За два роки до них було поставлено 1,7 млн патронів калібру 12,7 мм, 1,1 млн патронів для легкої стрілецької зброї, включаючи калібри 9 мм і 5,56 мм, а також 10,5 тисяч гранат і 3,6 тисяч протитанкових мін. Інші позиції включають паливо, засоби захисту (бронежилети, шоломи), а також аптечки, засоби зв'язку та навігації.
Загалом Франція поставила в Україну військового обладнання на загальну суму 2,615 млрд євро, до яких додається 1,2 млрд євро, пожертвуваних Європейському фонду миру (EFF), тобто підтримка понад 3,8 млрд євро з 24 лютого 2022 року по грудень 2023 року.
До того ж майже 10 000 українських військових вже пройшли підготовку в арміях Польщі та Франції.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, який є наразі найпопулярнішим політиком у країні, не конкуруватиме з… Читати більше
У Лубнах Полтавської області через те, що служба у справах дітей не мала статусу юридичної… Читати більше
В Україні через негоду станом на ранок 22 листопада знеструмлені 325 населених пунктів у дев’яти… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і… Читати більше
Міністерство оборони України почало дослідні випробування нових зимових курток та штанів, а також білизни. Одяг… Читати більше
Військові експерти Інституту вивчення війни вважають, що заяви російського президента володимира путіна демонструють непослідовність у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.