Вимоги киян, які щосуботи виходять під КМДА, залишаються незмінними:
На початку акції Мирослав Гаврищук, учасник ініціативної групи "Гроші на ЗСУ" повідомив новини щодо фінансування програми "Захисник Києва". Він зазначив, що ще на початку 2024-го року у бюджеті Києва на допомогу армії було закладено 1 млрд грн. Та станом на зараз, до цієї суми додали ще 1 млрд грн. В програмі "Захисник Києва" задекларовано додаткові 2,9 млрд грн. Загалом задекларовано вже майже 5 млрд, фактично в бюджеті виділено 2 млрд і Київрада планує збільшувати цю суму. Мирослав зазначив наступне:
"Те, що Київ може знайти в бюджеті можливості виділити 2 мільярди в першому кварталі, говорить про вікно можливостей для фінансування армії.
Бо виділити додаткові мільярди на допомогу ЗСУ наприкінці року, коли усі тендери вже позаду, і є розуміння, скільки грошей залишилося – це одна справа. І кардинально інша – це знаходити гроші на допомогу ще на початку року. Чи достатньо цього? Ні, але ми вже спостерігаємо певну тенденцію. І це важливо!
Важливо, що депутати починають шукати можливості допомогти Силам Оборони. І за це я хочу подякувати кожному з тих, хто виходив на наші акції, бо саме завдяки вам сьогодні на кожному засіданні депутатами піднімається питання підтримки ЗСУ!"
Ірина Ігнатович, активістка ініціативи "Гроші на ЗСУ", повідомила, що у цей четвер Київрада нарешті проголосувала за рішення про перенаправлення 1 млрд грн з Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури на програму "Захисник Києва".
"Вперше є рішення, спрямоване на ключову вимогу ініціативи "Гроші на ЗСУ" – витрачати гроші на дрони замість бруківки та розв'язок. У цьому випадку кошти беруться не з профіциту бюджету, а саме з не першочергових під час війни витрат. Окрім того, це шанс зупинити скандальні інфраструктурні проєкти, на кшталт незаконної дороги через Екопарк "Осокорки". Наразі ми чекаємо на опрацювання проєкту рішення про перенаправлення коштів Департаментом фінансів та Департаментом транспорту, та фактичне виділення цих коштів в бюджеті – процес ще довгий, будемо стежити за його перебігом.
Ми вважаємо це рішення переломним моментом, коли, нарешті, ми дійшли до того, що депутати нас почули." – зазначила Ірина.
Далі слово взяв Тарас Калита, ще один учасник ініціативи "Гроші на ЗСУ. Він розповів про рішення, яке в перспективі може докорінно змінити те, як Київрада та інші органи місцевого самоврядування можуть підтримувати Сили Оборони:
"Сесія Київради проголосувала за звернення до Верховної ради України з вимогами невідкладного прийняття змін до закону про місцеве самоврядування та до бюджетного кодексу. Це необхідно, аби зняти існуючі обмеження та невизначеності щодо закупівель для військових частин з місцевих бюджетів. Зазначу, що ідея цього звернення з'явилася на зустрічі депутатів Київради з представниками нашої ініціативної групи."
Тарас наголосив, що це важливо з багатьох причин:
Активіст зазначив наступне:
"Ми підтримуємо це звернення і закликаємо громадян підписувати відповідну петицію на сайті Верховної ради. Ми будемо стежити за перебігом його розгляду і сподіватимемося на його підтримку, адже для країни, яка перебуває в стані війни, для Верховної Ради, як для законодавчого органу державної влади, було б логічно підтримати місцеву владу у прагненні витрачати більше грошей на допомогу Силам Оборони"
Останнім виступав Михайло Соболєв, учасник ініціативи "Гроші на ЗСУ" і поділився позитивними змінами з приводу перерозподілу бюджетного залишку:
"Бюджетний залишок – це кошти, які були заплановані, як видатки, але не були витрачені фактично. Бюджетний залишок за минулий рік становить 8,1 млрд гривень. Важливо розуміти, що частина з цих грошей – це певні статті видатків (наприклад, екологічний фонд), які не можна перенаправити на будь-які інші потреби.
Яка частина коштів бюджетного залишку є "вільною", дізнаємось протягом найближчого тижня, і щойно Департамент фінансів оприлюднить цю інформацію, ми її повідомимо.
Минулого тижня у Київраді було зареєстровано 2 проєкта рішення від політичних партій з приводу розподілу вищезазначеного бюджетного залишку. В одному з проєктів йдеться про перенаправлення гарантованих 10% вільного залишку на ЗСУ.
У другому – зазначено вже про перенаправлення 15% вільного залишку на ЗСУ.
Обидва проєкти були розглянуті бюджетною комісією, і по них було створено робочу групу.
Як бачимо, вже виникає політична конкуренція за роль того, хто виділяє гроші на допомогу ЗСУ. І це результат нашого розголосу, наших акцій! Ми будемо уважно стежити за цим процесом."
Наприкінці акції відбулась хвилина мовчання задля вшанування пам'яті загиблих внаслідок російського вторгнення.
Усі результати акцій, анонси та роз'яснення, як Київ може допомогти Силам Оборони під час війни, можна переглянути у соцмережах ініціативи:
Телеграм – https://t.me/groshi_na_zsu
Інстаграм – https://www.instagram.com/groshi.na.zsu/
Фейсбук – https://www.facebook.com/groshi.na.zsu/
У неділю, 22 грудня, 110 ОМБр опублікувала відео, на якому російські загарбники розстріляли чотирьох українських… Читати більше
Заступник міністра оборони України Сергій Мельник заявив, що наступного року зросте грошове забезпечення курсантів військових… Читати більше
Північна Корея продовжує постачати своє озброєння російській федерації. Зокрема серед переданого може бути ще одна… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Денис Шмигаль привітали працівників та працівниць української дипломатії з… Читати більше
Команда обраного президента США Дональда Трампа наполягає на виході країни зі складу Всесвітньої організації охорони… Читати більше
Дослідники влітку 2022 року у джунглях Перу провели експедицію та виявили 27 нових видів ссавців,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.