Про це пише Рубрика, посилаючись на звіт розвідки Міністерства оборони Великобританії станом на 2 березня.
Як зазначають британські аналітики, через тиждень після втрати другого А-50, росія, ймовірно, припинила їх польоти.
У британській розвідці вважають, що це триватиме доти, поки проводитимуть внутрішні розслідування:
"Втрата цього засобу, що забезпечує щоденне командування й управління російськими повітряними операціями, дуже ймовірно, значно погіршить ситуаційну обізнаність екіпажів літаків. Це прогалина в можливостях, яку Росія не може собі дозволити над спірним повітряним простором східної й південної України", – зауважує розвідка.
Цілком ймовірно, що російській федерації доведеться шукати варіанти, аби подолати цю прогалину шляхом перепрофілювання літаків і прийняття більшого ризику заради забезпечення ефективної повітряної підтримки, яку потребують ворожі сухопутні війська.
"Це довготривала проблема (ворожі сухопутні війська не отримують необхідно підтримки, – ред.), яка майже напевно загострилась після виведення А-50, які підтримували операції", – відзначає розвідка.
Цілком ймовірно, що ворог спробує повернути до експлуатації раніше законсервовані А-50, щоб пом'якшити вищезгадану проблему.
Що відомо про збиття А-50?
Нагадаємо, увечері 14 січня українські військові уразили два російські літаки над Азовським морем.
Колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний офіційно підтвердив знищення російського літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50 та повітряного пункту управління противника Іл-22.
Згодом, 23 лютого українські військові знову збили російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 над Азовським морем.
У ГУР зазначали, що збити вдалося нову модернізовану російську версію літака, а саме А-50У. Його вартість становить 350 мільйонів доларів. Таких літаків у росії "залишилися одиниці", зазначали у розвідці. Ці повітряні командні пункти росія використовує, зокрема, для наведення по Україні ракетних ударів зі стратегічної авіації.
Літак дальнього радіолокаційного стеження А-50 призначений для спостереження за цілями в повітрі, на землі та в морі, а також наведення на них іншої авіації. Тобто такі літаки можуть визначати розташування українських об'єктів, наприклад систем ППО, авіації, і наводити удари по них.
За даними розвідників, у збитому літаку дальнього радіолокаційного виявлення А-50 був екіпаж із 10 росіян — усі вони загинули. А після збиття літака, ще п'ять таких російських повітряних суден були відкликані з бойової роботи, зазначають у ГУР.
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.