Фото: Фейсбук /Миколаївська обласна державна адміністрація
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Миколаївської ОВА.
У чому проблема?
За даними МОЗ, наразі в селах та селищах міського типу працюють близько 5 700 аптек та аптечних пунктів. Натомість загалом по країні залишається понад 20 000 сіл, які не мають аптечних пунктів.
Також на прифронтових територіях, де суттєво зруйнована медична та аптечна інфраструктура, наразі гостро відчувається нестача лікарських препаратів.
Запуск мобільних аптек дозволяє розв'язувати питання доступності лікарських засобів в сільській місцевості та дати пацієнту можливість придбати ліки без необхідності їздити за ними у більші міста.
Яке рішення?
Перша мобільна аптека в Україні запрацювала у Харківській області.
У лютому міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко повідомив, що МОЗ має намір поширити проєкт мобільних аптечних пунктів на всі області.
І ось, як зазначили у військовій адміністрації, 1 березня, відбулось відкриття першого в Миколаївській області маршруту мобільного аптечного пункту підприємства Миколаївської обласної організації товариства Червоного Хреста України "Шпиталь Українського Червоного Хреста".
"Впровадження мобільних аптечних пунктів для сільської місцевості є важливою ініціативою уряду", – зазначив заступник голови ОВА Юрій Гранатуров.
Як це працює?
Повідомляють, що на першому етапі робота мобільного аптечного пункту орієнтована на п'ять сіл області, в яких відсутні стаціонарні аптечні заклади. Зокрема, два з них пережили окупацію у 2022 році.
Фото: Фейсбук /Миколаївська обласна державна адміністрація
Завдяки мобільному аптечному пункту мешканці сіл матимуть доступ в тому числі до лікарських засобів за програмою "Доступні ліки".
Фото: Фейсбук /Миколаївська обласна державна адміністрація
Започаткований соціальний проєкт матиме подальше розширення.
Зі слів Гранатурова, на базі ПКВО "Фармація" проводиться залучення фельдшерсько-акушерських пунктів області до відпуску ліків у сільській місцевості, надалі очікується долучення потужностей АТ "Укрпошта" до доставки ліків у сільську місцевість.
Нагадаємо, що на Донеччині та в окремих прикордонних районах Сумщини стартував пілотний проєкт, завдяки якому відтепер мешканці прифронтових територій зможуть придбати ліки через контакт-центр "Укрпошти".
Окрім того, у Миколаївській області відновлено Міську лікарню №4, яку було двічі пошкоджено росіянами у перший рік повномасштабного вторгнення.
Для виготовлення вибухівки в Україні залучатимуть приватні компанії, яким надаватимуть фінансову підтримку у вигляді грантів. Про це… Читати більше
23 лютого в Німеччині голосують на дострокових виборах до Бундестагу, які визначать політичне майбутнє країни.… Читати більше
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп "впевнений", що зможе домовитися про припинення вогню в Україні… Читати більше
У ніч на 23 лютого російські загарбники застосували проти України 267 безпілотників. Сили протиповітряної оборони… Читати більше
На фронті минулої доби, 22 лютого, було зафіксовано 112 бойових зіткнень Сил оборони України з російськими… Читати більше
У ніч 23 лютого російсько-окупаційні війська атакували Київську область безпілотниками. У столиці працювали сили протиповітряної оборони,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.