Про це пише Рубрика з посиланням на законопроєкт №10343.
У чому проблема?
З початком активізації бойових дій на території України, потреби в забезпеченні військових частин сучасним та якісним медичним майном
зростають.
Починаючи з 24 лютого 2022 року в Україні було ухвалено 136 стандартів НАТО, натомість як за увесь час до цього – 151.
При цьому, відповідно до політики НАТО зі стандартизації, запровадження стандартів та інших документів НАТО зі стандартизації є добровільним національним рішенням, що відбувається шляхом врахування його положень у відповідних нормативно-правових актах чи стандартах з метою забезпечення досягнення взаємосумісності та багатонаціонального співробітництва.
Яке рішення?
Глава держави підписав закон про організацію належного рівня медичного забезпечення Збройних сил України.
Документ дозволяє Міністерству оборони затверджувати протоколи та стандарти надання домедичної та медичної допомоги на основі стандартів НАТО, йдеться в картці законопроєкту №10343.
Як це працює?
Згідно з новим законом, Міноборони зможе затверджувати перелік, стандарти якості та мінімальні вимоги до спеціалізованих медикаментів, якими користуються військові під час ведення бойових дій.
У пояснювальній записці йшлося, що його ухвалення допоможе задовольнити потреби в забезпеченні військових частин сучасним та якісним медичним майном.
"Законопроєкт є важливим кроком на шляху до забезпечення високого рівня медичної допомоги для українських військовослужбовців, адаптованого до найкращих міжнародних практик.
Він не лише покращить якість домедичної та догоспітальної допомоги, але й забезпечить більш ефективне використання ресурсів, оптимізацію лікувальних процесів та, що найважливіше, збереження життів українських захисників", – повідомляла заступниця міністра оборони Наталія Калмикова 7 лютого.
За її словами, на практиці закон допоможе покращити медичне забезпечення ЗСУ, оскільки в рамках закону, зокрема, мають:
Нагадаємо, раніше Рубрика повідомляла, що Міністерство оборони завершило перший етап впровадження у ЗСУ автоматизованої системи управління оборонними ресурсами на базі System Analysis Program Development (SAP).
Також повідомлялось, що у Міністерстві оборони України створюють можливість вести електронні журнали для обліку військового майна.
Окрім того, Кабінет Міністрів підтримав постанову Міністерства економіки, яка дозволяє проводити оборонні закупівлі через систему Prozorro.
А також, уряд також затвердив документ про дерегуляцію виробництва боєприпасів. Цей проєкт запустили влітку минулого року.
З 25 грудня до 10 січня Львовом курсуватиме різдвяний трамвай з колядками. Він буде на маршруті… Читати більше
Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше
Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше
У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше
На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.