У чому проблема?
Для відновлення та повоєнного розвитку Україні знадобиться багато технарів та інженерів. Проте люди, які розуміються на техніці, вміють і люблять робити щось руками, не зʼявляться з повітря. Розвивати напрямок мейкерства та винахідництва потрібно вже зараз, залучаючи до цього процесу як вже визнаних фахівців, так і новаторів.
Яке рішення?
Громадська організація "Мейкер Хаб", за підтримкою Міністерства освіти і науки, Малої Академії Наук та GIZ Ukraine, повідомляє про проведення в Києві традиційного фестивалю Kyiv Maker Faire. Ця подія об'єднає інженерів, винахідників, стартаперів, підприємців, дизайнерів, студентів та школярів, що цікавляться наукою, творчістю та новітніми технологіями.
Захід відбудеться в суботу, 2 березня, в приміщенні бібліотеки Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". Вхід — безоплатний, але за попередньою реєстрацією.
Як це працює?
Maker Faire — це мікс наук, IT, ремесел, зустріч інженерів, крафтерів та технічних ентузіастів та будь-якого віку. Мейкери приходять на Maker Fair, щоб поділитися тим, що вони роблять самі, та надихнутися тим, що роблять інші. Саме завдяки такому спілкуванню народжуються нові ідеї, популяризується філософія створення та винаходу. Захід створено для всіх, хто давно хотів удосконалити знання в науці й технологіях, поспілкуватися з однодумцями та представити свої напрацювання.
"Maker Faire — це сталий міжнародний формат, таких ярмарків у світі відбулося кілька сотень. Це наш шістнадцятий український ярмарок. На меті є об'єднання спільноти та надання майданчика для спілкування. Формат, що ми реалізуємо — Greatest Show&Tell — "Покажи та розкажи". Через демонстрацію та спілкування на ярмарку більше людей починають цікавитися виробничими хобі та професіями, інженерною справою, шукають собі гуртки та мейкерські простори, які вони можуть відвідувати й після ярмарку, або знаходять собі колективи або команди, що працюють над виробничими цікавими задачами", — розповідає Юрій Власюк, співорганізатор ярмарку мейкерів та винахідників Kyiv Maker Faire.
На фестивалі можна:
"Ми в команді жартуємо, що Kyiv Maker Faire буде цікавим «дітям від 5 до 105 років», — говорить Юрій Власюк. — А насправді враховуючи різноманітність учасників, тут буде цікаво максимально широкому колу відвідувачів — програмісткам та юристам, людям, що думають про свій проєкт або перекваліфікацію, освітянам та людям без спеціальних знань, але з інтересом до вивчення нового".
Для відвідувачів на ярмарку планується серія майстер-класів з ракетомоделювання, 3д-друку глиною, програмування розумного будинку та основ програмування роботів.
"Наша задача як організаторів — зібрати якомога різноманітніших учасників. Загалом на Kyiv Maker Faire відбулося вже понад 60 реєстрацій в найрізноманітніших категоріях — вид кераміки до підводного робота", — каже Юрій Власюк.
За словами організаторів українських Maker Faire, якщо людина після ярмарку просто придбає інструмент та буде робити щось вдома для себе особисто, навіть не на продаж — це вже чудовий результат. Але й за яскравими історіями успіху учасників фестивалів вони також слідкують.
"Війна розкидала команди, які представляли свої проєкти ще на довоєнних ярмарках, але багато інженерів і майстринь зараз працюють у виробничих компаніях та застосовують свої знання. Так, Школа робототехніки запустила навчальний продукт, який вже зараз продається в США. Компанія Space Cossacks розробила та експортує навчальний комплект для вивчення супутників MySat Kit. Більшість невеликих виробників і зараз виготовляють та продають вироби з дерева та металу", — поділився з "Рубрикою" співорганізатор ярмарку мейкерів та винахідників Kyiv Maker Faire Юрій Власюк.
"Ярмарки мейкерів потрібні у будь-які часи, вони мають особливе значення та вплив. Це в першу чергу осередок якісного та цікавого спілкування, за яким українці дуже скучили, спільнота однодумців та різнодумців одночасно. Це не про продаж в першу чергу, а про ідеї, залучення та співпрацю. Ярмарки — про освітню складову, люди приходять дізнатися та навчитися чогось корисного. Kyiv Maker Faire є також потужною психологічною підтримкою, це стимулювання винахідливості та самозарадності. І звісно, ярмарки — це про економічний розвиток", — вважає Юрій Власюк.
Коли і де?
Нагадаємо, у лютому 2024 року стартував відбір на BGV HARDWARE ACCELERATOR ― акселераційну програму від Державного університету "Житомирська політехніка" для підтримки технологічних стартапів.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.