Як інформує Рубрика, про це повідомила заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ганна Гвоздяр у Facebook.
У чому проблема?
Проте за оцінками медичних бригад, саме через тривалу евакуацію з поля бою і брак стаціонарних стабілізаційних пунктів, 50% важкопоранених врятувати не вдається.
Яке рішення?
В Україні провели показові випробування наземних роботизованих систем, які можна використовувати для медичної евакуації.
"Хочу сьогодні з вами поділитися хорошою новиною! Разом із Головним управлінням безпілотних систем та Brave1 провели показові випробування наземних роботизованих систем, які можна використовувати для медичної евакуації", – розповіла аступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості.
"Ми маємо замінювати людей машинами всюди, де це можливо. Адже найцінніше, що у нас є на фронті – це люди.
Роботи зможуть вивозити поранених з-під шквального вогню. Це супер важлива історія, адже так ми збережемо життя наших медиків, а бійці зможуть швидше отримати допомогу й матимуть більше шансів на швидку евакуацію", – зауважила Ганна Гвоздяр.
Повідомляється, що свої вироби представили сім виробників. Це:
Оцінювали роботів представники Командування медичних сил разом із медиками, які працюють безпосередньо на передовій.
"Не всі виробники змогли приїхати сьогодні, а тому ми будемо продовжувати й далі. Будуть іще професійні тестування – в умовах, наближених до бойових, з РЕБом та іншими засобами протидії, у відповідному рельєфі й так далі. Тому величезна подяка всім виробникам. Ви неймовірні, ваші вироби круті і, що найголовніше, ви готові їх вдосконалювати!Будемо робити це разом. Найкращій армії світу – найкращу зброю!" – зазначила заступниця міністра.
Нагадаємо, українські винахідники кластера Brave1 розробили евакуаційну платформу на дистанційному керуванні FoxTac, яка може вивозити поранених військових з поля бою.
Також Рубрика повідомляла, що електроноші для транспортування поранених розробив переселенець із Слов'янська Дмитро Мамонов, який нині проживає у Житомирі.
Окрім того, на Івано-Франківщині два волонтери Володимир Муссур та Роман Боринець з Брошнів-Осади створюють наземний дрон для евакуації поранених військових. Радіокерований пристрій розганятиметься до 20 км/год та зможе перевозити щонайменше 150 кг.
А також Рубрика повідомляла, що в Києві презентували пересувні стабілізаційні пункти для порятунку важкопоранених на фронті.
У ніч на 3 січня росія запустила по Україні 93 дрони. Сили оборони України збили… Читати більше
У Північній Кореї в п'ятницю слідчі антикорупційного агентство (CIO) прибули на затримання президента Юн Сок… Читати більше
Протягом минулої доби на фронті відбулось 138 бойових зіткнень. Найбільше російські війська атакували на Покровському… Читати більше
У четвер у Південній Каліфорнії одномоторний невеликий літак зазнав аварії, впавши на будівлю. Унаслідок події… Читати більше
Війська рф ударними дронами вночі, 3 січня, атакували столицю та Київську область. Унаслідок падіння уламків… Читати більше
Президент Володимир Зеленський під час спільного з першою леді Оленою Зеленською інтерв’ю "Єдиним новинам" говорив… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.