Україна та Туреччина продовжили "транспортний безвіз" до завершення війни
Про продовження лібералізації вантажних перевезень домовилися Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України з Міністерством транспорту та інфраструктури Туреччини.
Про це повідомляє пресслужба Мінвідновлення, пише Рубрика.
Як нагадали у відомстві, "транспортний безвіз", або ж лібералізація вантажних перевезень, включає двосторонні вантажні перевезення та перевезення транзитом.
"Продовження лібералізації вантажних перевезень – це приклад ухвалення рішень на основі цифр та реальних показників щодо позитивного впливу на ринок двосторонніх перевезень. З усього експорту, що ми поставляємо до Туреччини, близько 15% – автомобільним транспортом.
Турецькі компанії імпортують до нас саме автомобільним транспортом майже 60% з усього обсягу товарів", – прокоментував віцепрем'єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
У міністерстві наголосили, що таким чином для виконання вантажних і транзитних перевезень не потрібно дозволів. Домовленості включають бездозвільний проїзд для порожнього вʼїзду вантажівок. Відповідне рішення зафіксоване протоколом засідання.
Також вдалось збільшити кількість дозволів на вантажні перевезення в/з третіх країн на одну тисячу – до 3500.
Нагадаємо, що за час дії угоди про вантажні перевезення між Україною та ЄС, так званого "транспортного безвізу", рух товарів автошляхами з України з ЄС і навпаки зріс на понад 40%.
Що відомо про підписання "транспортного безвізу" з іншими країнами
Нагадаємо, що 29 червня 2022 року "транспортний безвіз" з ЄС підписала Україна. Термін угоди складає 1 рік з можливістю пролонгації, що і відбувалося до початку цього року. Мова йде про можливість виконувати бездозвільні перевезення до 27 країн ЄС.
Окрім того, Україна та Норвегія підписали протокол про "транспортний безвіз" – можливість виконувати вантажні перевезення без дозволів. Він розповсюджуватиметься на вантажівки стандарту Євро-5 та вище.