Рішення для перемоги: українські інженери розробили дрон-бомбер, який може летіти на відстань до 20 км
В Україні учасники кластера Brave1 розробили унікальний багаторазовий дрон-бомбер з назвою Hummel, що може подолати відстань до 20 км.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, пише Рубрика.
У чому проблема?
Найбільший жах війни – великі людські втрати. Кожне життя воїна – безцінне, тому будь-яка ініціатива, що направлена на їх збереження сьогодні виходить на перший план. Саме тому в Україні активно розвивають виробництво дронів, використання яких зберігає життя оборонців.
Їх потрібно тисячі та ще й різних модифікацій, і щоб вони могли максимально далеко залітати у тил ворогу.
Адже дрони-камікадзе успішно знищують на фронті ворожу техніку й живу силу окупантів.
Яке рішення?
Інженери-винахідники кластера Brave1 розробили унікальний багаторазовий дрон-бомбер з назвою Hummel.
Як розповів очільник відомства, цей безпілотник вирізняється можливістю переносити вагу до 2 кг на відстань до 20 км.
Як це працює?
Представники українських розробників вже використовують цей дрон у складі підрозділів Збройних Сил України на різних секторах фронту.
Військові, які вже випробували Hummel у бойових умовах, відзначили:
- його нестандартність у частотах керування,
- надійну конструкцію рами та ніжок, яка забезпечує м'яку посадку дрона.
Після успішного проходження випробувань, Hummel отримав рекомендації для кодифікації за стандартами НАТО від Міністерства оборони України.
Окрім цього, як зазначив Федоров, у цей час інженерна команда активно розробляє розвідувальні дрони коптерного типу. Їх завданням буде збір інформації про противника та її обробка в реальному часі з використанням штучного інтелекту.
Також в процесі розробки є автоматична система відстежування цілей, що дозволить дрону продовжувати місію навіть у випадку втрати зв'язку або перебоїв у передачі відео.
Що відомо про Brave1
Brave1 – це єдина платформа для співпраці у сфері оборонних технологій компаній, держави, військових, інвесторів, волонтерських фондів, медіа і всіх, хто допомагає наближати перемогу через технології.
Варто додати, що створили портал BRAVE1, за допомогою якого розробники та виробники можуть подати власний проєкт, отримати доступ до військової експертизи, грантів й інших можливостей, що надає кластер.
Нагадаємо, українські винахідники кластера Brave1 розробили евакуаційну платформу на дистанційному керуванні FoxTac, яка може вивозити поранених військових з поля бою. Транспортер успішно пройшов попередні випробування та знаходиться на етапі кодифікації.
Також ми розповідали, що в Україні універсального робота D-21-11, який обладнаний автоматичною туреллю та може виконувати бойові завдання, створили учасники оборонного кластера Brave1.