Про це інформує Рубрика.
У чому проблема?
Через російську агресію гинуть цивільні та військові українці. Найцінніше, що ми можемо зробити — це не дати світу забути їхні історії та продовжувати говорити про Україну, аби вона залишалася на слуху в кожному куточку світу.
Яке рішення?
У 2023 році студенти НаУКМА створили проєкт "Unissued Diplomas", покликаний розповісти іноземцям історії 40 українських студентів, які загинули від дій росії. Спершу команда планувала зробити декілька виставок лише в Торонто, але з часом ідея розповсюдилася. У 2023 році проєкту вдалося реалізувати 110 виставок у 24 країнах та 67 університетах. Організатори діляться, що прагнуть через культурну дипломатію донести всьому світу правду про Україну та її боротьбу.
Як це працює?
Назарій навчався у Львівській політехніці, але загинув під час виконання бойового завдання. Ольга мріяла подорожувати, але померла від опіків у лікарні після ракетного обстрілу в Вінниці. Валентин обожнював бокс, але бої в Бахмуті забрали його життя — такі короткі, але проникливі історії розповідають описи на дипломах.
"Ми розуміли, наскільки важливо говорити про них, бо вони живі доти, доки ми про них пам'ятаємо", — говорить Анастасія Довбня, одна з засновниць проєкту.
Історії 22 студентів з 40 допомогла зібрати платформа пам'яті "Меморіал", яка через розповіді про загиблих цивільних і військових акумулює та поширює пам'ять про них.
Над проєктом працювало понад 60 людей зі всіх куточків світу. Анастасія ділиться, в другій хвилі проєкту співпрацювали не лише з українськими, але й іноземними організаторами.
"Це цінно в тому, що іноземці знаходять відгук в українських історіях й українському контексті загалом та продовжують поширювати це у себе вдома", — каже дівчина.
Окрім дипломів, команда створює постери з короткими фразами, які описують, як це — бути студентом чи студенткою під час війни. Цьогоріч матеріали вдалося перекласти понад 15 мовами світу, і робота триває. Виставки провели в Японії, Нігерії, Данії, Австралії та багатьох інших країнах Європи, Азії та Північної Америки. Зокрема у Південній Кореї виставка пройшла біля посольства росії. Організатори кажуть, цим самим вони хочуть нагадати світу про повномасштабне вторгнення росії та те, що поруч з Україною знаходиться країна-терорист, яка забирає життя молоді. Команда ділиться, вийти на окремі регіони важко, але вони працюють над тим, щоб охопити малодоступні та маловідомі частини світу.
Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький додає:
"Ці фотографії, які ви бачите, на них зображені люди, які залишили свій impact — щось після себе. І ми не маємо права забути. Це сумно, що вони не можуть більше впливати на нас кожного дня, як би ми того хотіли. Але ми рухаємося далі. Ми є тими, ким ми є, тому що вони щось зробили в нашому житті. І за це ми їм вдячні".
Нагадаємо, раніше Рубрика повідомляла, що Фонд імені Євгена Олефіренка, випускника Національного університету "Києво-Могилянська академія", збирає кошти на "Меморіальну стипендію імені Євгена Олефіренка".
Офіційно зареєструвала торгівельну марку в США українська компанія DroneUA, яка працює у галузях енергетики, сільського… Читати більше
Кабінет міністрів дозволив бронювати 100% медичних працівників державних та комунальних медзакладів та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної… Читати більше
Російські військові заявили про використання дрона для знищення українського морського безпілотника, що може вплинути на… Читати більше
Сайт Агенції Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку, що займається невійськовою допомогою іншим країнам, припинив… Читати більше
На фронті минулої доби, 1 лютого, було зафіксовано 110 бойових зіткнень Сил оборони України з… Читати більше
У ніч проти 2 лютого війська рф атакували Україну 55 ударними безпілотниками типу Shahed, а… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.