Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук керівника Київської обласної військової адміністрації Руслана Кравченка.
У чому проблема?
Особливо важко ветеранам та ветеранкам з інвалідністю, які стали жертвами війни, адже довгі круті сходи, схожі на трампліни пандуси, високі бордюри, вузькі ліфти, слизька підлога — це все перешкоди.
Для них навколишній простір має бути доступним, безпечним та комфортним, зокрема це стосується і домівок для проживання.
Однак, зважаючи на масштаби російського вторгнення, можливостей лише держави для забезпечення всіх потреб замало.
Яке рішення?
В одній з громад Київської області за підтримки благодійників розпочалося будівництво інклюзивного житлового комплексу для військових з інвалідністю.
Планують звести 56 приватних будинків для ветеранів та їхніх сімей.
"Перші мешканці мають заселятися наприкінці травня або на початку червня. Серед них – військові та їхні сім'ї, які втратили житло внаслідок бойових дій або перебувають на тимчасово окупованих територіях", пояснює Кравченко.
Як це працює?
На реалізацію такого масштабного проєкту збір коштів відбувається за участю кількох благодійних фондів.
Керівник КОВА розповів, що кожен будинок для ветеранів матиме площу 80 квадратних метрів і буде обладнаний всіма необхідними зручностями.
В оселях буде зроблений ремонт, встановлені кухонні меблі та облаштовані ванна та санвузол.
"Кожне помешкання матиме простору терасу для відпочинку, а також земельну ділянку 4-5 соток. Облаштують всі необхідні комунікації: воду, електрику, газ, каналізацію", підкреслив очільник адміністрації.
Окрім того, для покращення реабілітації військових планується створити амбулаторію, а також буде побудовано протирадіаційне укриття на мінімум 100 осіб.
"Будинки знаходяться у хвойному лісі поруч з озером, щоб створити максимально комфортні умови для мешканців. Поруч буде облаштовано зону відпочинку зі сквером, спортивними майданчиками, місцями для барбекю та дитячими майданчиками", повідомив Кравченко.
Окрім того, дітей ветеранів буде доставляти до шкіл та садочків спеціальний автобус.
Варто додати, що виробники будівельних матеріалів Київщини надали значні знижки для забезпечення житла для ветеранів.
Нагадаємо, у Чернівцях відкрили споруджене за підтримки Євросоюзу та уряду Німеччини модульне містечко для переселенців.
Раніше ми повідомляли, що для 14-річного Сашка з кліпу Imagine Dragons збудували новий дім на Миколаївщині.
Варто зазначити, що у 2022 році реабілітаційний центр NextStep, що в Ірпені, пережив окупацію, але зміг відновити свою роботу, надаючи послуги спершу цивільним, а згодом — військовим. За два роки вони змогли допомогти 240 людям і не збираються зупинятися.
Адже кількість військовослужбовців, які потребують реабілітації, з кожним роком лише збільшується. "Рубрика" дізналася, що потрібно для якісного відновлення військових та як навіть їзда на конях допомагає справитися з травмою. Читайте докладніше у нашому матеріалі: ""Кожен день ми бачимо шалену невтомну роботу людей": як в Ірпені військовим допомагають відновитися після поранення".
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.