Литва додатково виділила понад 300 тисяч євро на підтримку українських біженців

Кабінет міністрів Литви консенсусом погодився виділити додатково 326 тисяч євро на підтримку біженців з України, які передадуть через Міністерства соціального забезпечення, праці та охорони здоров'я українцям, що проживають у країні.

Про це повідомляє TV3.

Як зазначають, 304 тисячі євро виділять на витрати, які мають бути понесені в лютому 2024 року, зокрема з них:

  • 160 тисяч євро підуть на забезпечення стаціонарного соціального догляду,
  • 130 тисяч євро – на одноразову допомогу на облаштування в муніципалітеті та компенсацію за навчання дитини за програмою дошкільної або передшкільної освіти.
  • ще 14 тисяч євро виділено на інституційний соціальний догляд, що надається згідно з порядком виділення соціальних послуг іноземцям, встановленим міністром соціального захисту і праці.

Водночас 21 861 євро буде виділено на відшкодування витрат на проживання осіб з України, понесених Вільнюською університетською лікарнею в жовтні-грудні 2023 року.

На початку цього року уряд Литви також ухвалив рішення про виділення 4 млн євро на покриття витрат українців, які навчаються в Литві. З виділених коштів 3,6 мільйона євро буде спрямовано українським студентам, які навчаються за програмами бакалаврату та очної форми навчання.

Решту 352,6 тисячі євро буде виділено українським магістрантам. Кошти призначені для часткового відшкодування плати за навчання та виплати стипендій.

Допомога від Литви

Нагадаємо, у січні під час візиту президента Володимира Зеленського, Литва схвалила пакет довгострокової військової допомоги Україні на 200 млн євро. Уже в січні вона відправить боєприпаси, генератори, системи детонації, а в лютому – бронетранспортери M577.

Зокрема Україна та Литва домовилися про спільне виробництво дронів і засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ). Акціонерне товариство "Українська оборонна промисловість" розпочинає стратегічне партнерство із чотирма литовськими компаніями.

До того ж у Литві заявили про готовність України частково перенести виробництво дронів на територію їх країни. Даний крок розглядається, як взаємовигідна співпраця та підготовка західних сусідів до можливих військових загроз.

Також на початку лютого Литва доставила в Україну чергову партію озброєння у рамках військової допомоги. Зокрема, до неї увійшли снаряди для протитанкових гранатометів Carl Gustaf.

Окрім того, Міністерство освіти, науки та спорту Литви запропонувало продовжити на рік термін, протягом якого українським біженцям, які влаштувалися тут на роботу, не треба буде володіти литовською мовою. 

Варто зазначити, від початку повномасштабного вторгнення фінансова допомога Литви нашій державі склала понад 1 млрд євро.

Свіжі дописи

  • Новини

“Зефірні костюми” та жилети з льодом: спортсмени готуються до спекотної олімпіади у Парижі

Олімпіада в Парижі може стати "найгарячішою", аби показати хороші результати, спортсмени шукають способи адаптуватися до… Читати більше

Sunday July 7th, 2024
  • Новини

В українських школах у вересні запустять курс “Уроки щастя”: навіщо це рішення

Курс "Уроки щастя" із соціально-емоційного навчання Well-Being запровадять у вересні в українських школах. Про це… Читати більше

Sunday July 7th, 2024
  • Новини

Воїни ЗСУ “приземлили” російський літак Су-25 на Донеччині

Військові-зенітники 110 окремої механізованої бригади імені Марка Безручка у Донецькій області збили російський штурмовик Су-25.… Читати більше

Sunday July 7th, 2024
  • Новини

У Міноборони планують покращити стандарти тактичної медицини для військових

Міністерство оборони працює над покращенням стандартів та програм підготовки медичного персоналу. Про це повідомила директорка… Читати більше

Sunday July 7th, 2024
  • Новини

На Київщині в Ірпені створили найдовший український рушник єднання

Найдовший український рушник єднання "Україна у долонях" створили на Ірпінській набережній у Київській області задля… Читати більше

Sunday July 7th, 2024
  • Новини

Три країни Західної Африки створили конфедерацію та звернулися до росії по допомогу

Про створення конфедерації оголосили три країни Західної Африки — Малі, Нігер та Буркіна-Фасо. Вона матиме… Читати більше

Sunday July 7th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.