Як передає Рубрика, про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» зазначив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
«Знизилась інтенсивність використання літаків А-50. Кілька днів їх немає. Не прийняли вони такого рішення відправляти ще і ще літаки. Як кажуть, у них доволі небагато такої спеціальної техніки є на озброєнні… Один, ви знаєте, був пошкоджений в Білорусі. Не знаю, які там відновлення, може взяли зняли з іншого запчастини поставили шляхом донорства, це така поширена практика в усьому світі. Ну і ті два знищені – це ворог уже замислився чи варто ризикувати далі, використовуючи літаки дальнього радіолокаційного виявлення», – зазначив Ігнат.
Він додав, що ворог робить висновки та усвідомлює, що може бути знищений.
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, росіяни шукають альтернативи для збитого літака далекого радіолокаційного виявлення А-50, збільшили активність розвідувальних безпілотників. Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповіла керівниця об'єднаного пресцентру Оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк.
Що відомо про збиття А-50
23 лютого українські військові збили російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 над Азовським морем.
У ГУР зазначали, що збити вдалося нову модернізовану російську версію літака, а саме А-50У. Його вартість становить 350 мільйонів доларів. Таких літаків у росії «залишилися одиниці», зазначали у розвідці. Ці повітряні командні пункти росія використовує, зокрема, для наведення по Україні ракетних ударів зі стратегічної авіації.
Літак дальнього радіолокаційного стеження А-50 призначений для спостереження за цілями в повітрі, на землі та в морі, а також наведення на них іншої авіації. Тобто такі літаки можуть визначати розташування українських об'єктів, наприклад систем ППО, авіації, і наводити удари по них.
За даними розвідників, у збитому літаку дальнього радіолокаційного виявлення А-50 був екіпаж із 10 росіян — усі вони загинули. А після збиття літака, ще п'ять таких російських повітряних суден були відкликані з бойової роботи, зазначають у ГУР.
Нагадаємо, вже 19 січня в акваторії Азовського моря було зафіксовано російський літак далекого радіолокаційного виявлення А-50. 21 січня стало відомо, що внаслідок пошкодження повітряного командного пункту Іл-22 над Азовським морем загинув командир російського літака.
Українські військові з Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони завершили навчання керування швидкісними бойовими катерами… Читати більше
Багато хто лякається самого слова «решебник», адже вчителі часто кажуть, що переписування відповідей шкодить знанням.… Читати більше
Російська федерація за останній тиждень випустила по Україні сотні бомб та безпілотників, до того ж… Читати більше
На неділю, 24 листопада, за вказівкою НЕК "Укренерго" енергетики зменшать обсяги обмеження електроенергії. Про це повідомляє пресслужба… Читати більше
У ніч на 24 листопада в Курській області підрозділи українських Збройних сил влучили в радіолокаційну… Читати більше
"Рубрика" пропонує короткий дайджест ТОП-5 рішень тижня, які наближають перемогу України: ❤️🩹В Україні запускають безоплатну… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.