Ворог вже декілька днів не використовує літаки А-50, – Ігнат
Інтенсивність використання росіянами літаків-розвідників А-50 наразі знизилась.
Як передає Рубрика, про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» зазначив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
«Знизилась інтенсивність використання літаків А-50. Кілька днів їх немає. Не прийняли вони такого рішення відправляти ще і ще літаки. Як кажуть, у них доволі небагато такої спеціальної техніки є на озброєнні… Один, ви знаєте, був пошкоджений в Білорусі. Не знаю, які там відновлення, може взяли зняли з іншого запчастини поставили шляхом донорства, це така поширена практика в усьому світі. Ну і ті два знищені – це ворог уже замислився чи варто ризикувати далі, використовуючи літаки дальнього радіолокаційного виявлення», – зазначив Ігнат.
Він додав, що ворог робить висновки та усвідомлює, що може бути знищений.
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, росіяни шукають альтернативи для збитого літака далекого радіолокаційного виявлення А-50, збільшили активність розвідувальних безпілотників. Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповіла керівниця об'єднаного пресцентру Оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк.
Що відомо про збиття А-50
23 лютого українські військові збили російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 над Азовським морем.
У ГУР зазначали, що збити вдалося нову модернізовану російську версію літака, а саме А-50У. Його вартість становить 350 мільйонів доларів. Таких літаків у росії «залишилися одиниці», зазначали у розвідці. Ці повітряні командні пункти росія використовує, зокрема, для наведення по Україні ракетних ударів зі стратегічної авіації.
Літак дальнього радіолокаційного стеження А-50 призначений для спостереження за цілями в повітрі, на землі та в морі, а також наведення на них іншої авіації. Тобто такі літаки можуть визначати розташування українських об'єктів, наприклад систем ППО, авіації, і наводити удари по них.
За даними розвідників, у збитому літаку дальнього радіолокаційного виявлення А-50 був екіпаж із 10 росіян — усі вони загинули. А після збиття літака, ще п'ять таких російських повітряних суден були відкликані з бойової роботи, зазначають у ГУР.
Нагадаємо, вже 19 січня в акваторії Азовського моря було зафіксовано російський літак далекого радіолокаційного виявлення А-50. 21 січня стало відомо, що внаслідок пошкодження повітряного командного пункту Іл-22 над Азовським морем загинув командир російського літака.