Про це повідомляє Укрінформ, передає Рубрика.
Видання присвячено тому, яку росія розповсюджує дезінформацію про Україну. Це не черговий "підручник з історії", це свого року "посібник", у якому зібрані дані, факти, аргументи німецьких і українських експертів, які можуть стати в нагоді в дискусіях, діалогах для спростовування російських наративів.
"Ми сподіваємося, що зможемо "достукатися" також до тих, які не впевнені, хто не до кінця визначилися; які лише зараз дізналися про Україну, почули, що там іде війна, аде до кінця не розуміють причини цього масштабного кривавого конфлікту", – пояснила мету книжки одна з видавців, політолог Наталія Пригорницька (Альянс українських організацій).
Вона визнала, що пояснити щось таким людям – виклик. З ними треба говорити напряму.
Подібні книжки, де факти викладаються простою мовою, можуть зіграти "просвітницьку" роль. Отже, автори сподіваються, що за нинішнім виданням будуть наступні. Українці, які наразі перебувають у Німеччині у великій кількості, також доносять правду до простих німців.
На презентації одна зі співавторок книжки, Ребекка Гармс з погляду ексдепутатки Європарламенту, наприклад, дорікнула тим, зокрема, в Німеччині, хто закидає Україні те, що вона, мовляв, хоче пройти "скорочений" шлях до членства в ЄС, отримати якусь "знижку" і нагадала про те, як довго Україна насправді прагне цього, як давно вона до цього готова, ба більше – яку високу ціну зараз платить за це.
"Шлях буде довшим, ніж українцям хотілося б", – визнала Гармс.
Але вирішальним, за її словами є те, що члени ЄС наразі мають бути "набагато активними" в підтримці країни, які прагнуть членства.
Співавторами збірки стали 12 експертів, які спростовують російські наративи, які використовуються пропагандою найчастіше. Видали її Наталія Пригорницька та Катерина Павлова.
Як повідомляла Рубрика, раніше у Києві презентували книгу українського та американського історика, професора кафедри української історії в Гарвардському університеті, члена Українського ПЕН та наукової ради "Українського історичного журналу" Сергія Плохія "Російсько-українська війна: повернення історії". Книга увійшла до рейтингу найкращих видань 2023 року за версією The Telegraph.
Тако повідомлялось, що до навчальної програми з української літератури включили оповідання українського письменника й військовослужбовця Павла Вишебаби "Марсіани".
Окрім того, в Австрії вийшла друком німецькомовна книга "Війна Росії проти України: Що це таке? Факти та перспективи" авторства українки Оксани Ставру. Книга рекомендується для читання в австрійських школах.
Нагадаємо, фахівці дослідили вплив повномасштабного вторгнення на читання українців. Кількість українців, які почали читати щоденно, збільшилась.
Через критичний дефіцит енергоносіїв в Ірані уряд змушений запроваджувати крайні заходи. Урядові установи працюють за… Читати більше
22 грудня винищувач F/A-18 Super Hornet ВМС США зазнав аварії над Червоним морем після помилкового… Читати більше
Атаки російських хакерів на українські реєстри не становлять серйозної загрози для збереження даних. Усі вкрадені… Читати більше
У ніч проти 22 грудня російські війська атакували Україну 103 ударними безпілотниками типу Shahed та інших… Читати більше
У Забайкальському краї російської області зіткнулися вантажні поїзди, внаслідок чого з рейок зійшли десятки вагонів… Читати більше
У Броварах Київської області надзвичайники ліквідували загоряння на даху 25-поверхового будинку, що сталося через падіння… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.