Про це ідеться в повідомленні на сайті Президента, пише Рубрика.
Мета виставки – привернути увагу громадськості до історій жінок, яких незаконно ув'язнили за підтримку України, вшанувати силу та відважність дружин політв'язнів, а також тих, хто щодня чинить спротив загарбникам, борючись за свої права та свободи.
Виставка покликана продемонструвати, що опір громадян України в Криму триває та набирає дедалі більших обертів.
За словами першої леді, ломикамінь – квітка, оспівана Лесею Українкою, яка побачила її на Ай-Петрі та увічнила в рядку:
"Камінь пробила вона, той камінь, що все переміг".
Дружина Президента зазначила:
"Мені здається, у цій історії є надзвичайний символізм. Бо такою квіткою була Леся. Пізніше її навіть називали ломикаменем української культури – за те, що розвивала прогресивні суспільні ідеї, була борчинею".
За її словами:
"Такою квіткою є кожна з жінок, про яких сьогодні йдеться на виставці. Кожна з жінок не лише кримського спротиву – всеукраїнського. І хоч би скільки російські окупанти намагалися розтоптати цих жінок, у них не вийде. Бо вони не знають, що ці жінки — ломикамені. І обов'язково розвалять імперію, проростаючи цвітом справедливості на її уламках".
Відкриття виставки відбулося за участю:
Гості взяли участь у кураторській екскурсії, під час якої була презентована:
Кахідзе у своїй роботі також висвітлює історію 93-річної Муміне Муртази-Карабаш – учасниці кримськотатарського національного руху та багатодітну матір, нагороджену орденом "Материнська слава" ІІ ступеня.
У просторах Офісу Кримської платформи розмістилися й роботи проєкту "Крим. Дім" Еміне Зіятдінової. Ця серія фотографій – візуальна послідовність, що відображає досвід кримських татар, які знайшли свій дім у складному геополітичному середовищі перед і після окупації АРК Росією.
На виставці можна побачити щоденники "Злої Мавки", у яких активістки розповідають свої історії, діляться почуттями.
Крім того, на виставці представлений історичний контекст, що апелює до постаті Лесі Українки та її творів, а також новітньої історії Криму після відновлення незалежності України в 1991 році.
Завершилась екскурсія перфомансом Марії Куліковської, під час якого вона порушила тему захоплення Росією Криму.
Організаторами і партнерами проєкту стали представництво Президента України в Автономній Республіці Крим/Офіс Кримської платформи, Український інститут, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної академії наук України.
Проєкт реалізований за підтримки фонду "Партнерство задля стійкості України", який фінансують уряди Великої Британії, Канади, Нідерландів, США, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.
Довідка
Як повідомляла Рубрика, 26 лютого – День спротиву російській окупації Криму.
10 років тому диверсійні групи РФ почали спроби захопити Крим. 26 лютого 2014 року на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради АРК вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей чинити спротив російській окупації та заявили всьому світу про цілісність України.
27 лютого о 5-й годині ранку до урядових будівель АРК увійшли регулярні військові формування Росії.
Із захоплення півострова 10 років тому розпочалася російсько-українська війна.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.