Про це повідомляє BNN.
Як відомо, розмінування – це кропітке та небезпечне завдання, що потребує кваліфікованого персоналу та спеціалізованої техніки. Процес повільний, а ризик жертв залишається високим.
Однак ініціатива також відкриває можливості для інновацій та співпраці. Досягнення в технологіях, такі як системи виявлення на основі дронів, обіцяють прискорити процес очищення, потенційно рятуючи життя та повертаючи землі до продуктивного використання швидше, ніж вважалося можливим раніше.
Як наголошують, ініціатива зосереджена на північному заході та півдні України, обіцяючи відновити безпеку та продуктивність у цих найважливіших сільськогосподарських зонах.
Видання зазначає, що пожертвування фонду Minderoo – це не просто фінансовий жест, це рятувальний круг для українських фермерів, які опинилися під перехресним вогнем бойових дій.
Наземні міни, залишки військових дій, становлять значну загрозу для життя і здоров'я людей, роблячи величезні ділянки родючої землі непридатними для використання.
Очікують, що зусилля з розмінування, підтримувані Форрестами, усунуть ці загрози та дадуть змогу:
Цей внесок дає змогу розв'язувати нагальну проблему, оскільки сільське господарство відіграє ключову роль в економіці та продовольчій безпеці України.
Нагадаємо, що 18 лютого президент України Володимир Зеленський під час візиту до Мюнхена зустрівся з австралійським бізнесменом, засновником гірничодобувної компанії Fortescue Metals Group Ендрю Форрестом, з яким обговорив питання відбудови України.
Що відомо про Ендрю Форреста
Статки Форреста, за даними Forbes, становлять 19,8 млрд доларів (95-те місце в глобальному рейтингу мільярдерів). Серед австралійських мільярдерів він поступається тільки виконавчому директору великої гірничодобувної компанії Hancock Prospecting Джині Райнхарт.
У 2003 році Форрест заснував Fortescue Metals Group. Вона займається видобутком залізної руди, а також виробництвом екологічно чистої енергії.
Крім цього Форрест очолює благодійний фонд Minderoo з пожертвами в обсязі 9,6 млрд доларів.
Що відомо про розмінування українських територій
Через російське вторгнення в Україну та активні бойові дії наша країна забруднена вибухонебезпечними предметами. Деякі аналітики називають Україну найбільш замінованою країною у світі.
У вересні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що потенційно замінованими в Україні наразі залишаються близько 174 тисяч квадратних кілометрів. Це величезна територія, розмінування якої може зайняти десятиліття.
На сьогодні в Україні уже працює 3,5 тисячі саперів, проте для розмінування забруднених вибухонебезпечними предметами територій цього недостатньо.
Тому Державна служба зайнятості (ДСЗ) зробила можливим навчання за професією "сапер" за допомогою ваучера, номінал якого становить до 27 тисяч грн.
Варто зазначити, що в рамках роботи Контактної групи з питань оборони України 15 країн-партнерів підписали Протокол про наміри щодо створення Коаліції розмінування. Окрім цього, очікується приєднання ще сімох країн.
Окрім того, українські розробники з кластера Brave1 створили інноваційну технологію, яка полягає в розмінуванні територій за допомогою штучного інтелекту.
Також уже у квітні-травні поточного року зможе розпочати роботу з очищення Чорного моря від мін спільна протимінна група у складі Болгарії, Румунії та Туреччини.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.