Про це пише Le Monde.
Варто зазначити, що у Парижі 20 політичних лідерів ЄС, США та Канади зібралися 26 лютого, щоб сигналізувати президенту росії володимиру путіну про рішучість Європи підтримувати Україну.
Макрон закликав європейські країни "виробляти більше" боєприпасів для України.
"Протягом наступних десяти днів ми докладемо всіх цих зусиль. Ми контактували з багатьма європейськими та неєвропейськими країнами, які мають боєприпаси", – сказав Глава Франції.
Лідер європейської країни пояснив, що в дуже короткостроковій перспективі Європа зможе надати Україні лише ті боєприпаси, які є на її складах.
"Зрозуміло, що обіцяного мільйона боєприпасів у нас немає", – визнав він.
Окрім того, на полях цієї зустрічі було вирішено, як заявив французький лідер, "створити коаліцію для глибоких ударів і, отже, ракет і бомб середньої та великої дальності".
Макрон підкреслив, що не всі деталі цієї ініціативи можуть бути оприлюднені.
"Сьогодні будуть обговорюватися висунуті нами ініціативи, і вже через 10 днів ви отримаєте чітку відповідь з серйозним порядком денним", – додав президент Франції.
Що відомо про постачання далекобійних ракет в Україну
Нагадаємо, 27 травня минулого року Україна звернулася до Німеччини з офіційним запитом, у якому просила надати їй крилаті далекобійні ракети Taurus.
У листопаді компанія-виробник MBDA, якій належить Taurus Systems, заявляла, що здатна в найкоротші терміни не лише наростити виробництво ракет Taurus, а й принагідно інтегрувати в них нові технічні досягнення.
22 лютого німецький Бундестаг підтримав підготовлену керівними партіями пропозицію щодо озброєння для України, яка, зокрема, передбачає заклик надати далекобійні системи українським Силам оборони.
Проте канцлер ФРН Олаф Шольц вчергове виступив проти постачання Україні далекобійних ракет Taurus. Зокрема, на його думку, якщо країна поставить це озброєння ЗСУ, є ризик, що це може втягнути Німеччину у війну з росією.
Своєю чергою в контексті можливості передати Україні німецькі далекобійні ракети Taurus глава держави Володимир Зеленський вважає, що перший крок буде за Сполученими Штатами.
Нагадаємо, що Білий дім офіційно підтвердив передачу Україні далекобійних ракет ATACMS у модифікації, яка має дальність 165 кілометрів.
Однак версія ракет ATACMS, яку отримала Україна, має обмежений радіус дії. Хоча попри це, кажуть американські чиновники, цього достатньо, щоб досягти майже всіх основних військових баз, які використовує росія.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.