Новини

Уряд планує задіяти п’ять інструментів допомоги вітчизняному товаровиробнику: як працюватиме це рішення

Довіра й повага до українського виробника мають стати нашою спільною ідеологією на наступні десятиліття. На цьому наголосив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час презентації Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні», яка започаткована Президентом Володимиром Зеленським. 

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Урядовий портал.

У чому проблема?

Як зазначив Денис Шмигаль, ця ініціатива поєднає зусилля Уряду, бізнесу, іноземних інвесторів, експертів, громадських об'єднань для сталого економічного розвитку України.

«Всеукраїнська економічна платформа «Зроблено в Україні» — це принципово новий механізм комунікації з підприємцями. У діалозі напрацьовуються найкращі рішення, які будуть втілюватися в життя найближчим часом. Практика споживання української продукції має стати частиною повсякденної культури кожного з нас», — підкреслив Прем'єр-міністр.

Прем'єр-міністр зазначив, що Уряд уже ухвалив постанову про популяризацію товарів українського виробництва. Затверджено знак маркування бренду «ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ», який виділить товари, вироблені національним виробником, серед усіх інших.

«Сумарний прогнозований ефект зростання споживчого попиту — це +0,14% до ВВП, це понад 22 тис. нових робочих місць, це понад 4 млрд грн додаткових надходжень до бюджету», — відзначив Денис Шмигаль.

Яке рішення?

Глава Уряду зауважив, що не йдеться про обмеження для іноземних товарів. Натомість мова про стимули, які допоможуть українським підприємцям зайняти свої ніші на внутрішньому ринку та вийти на ринки зовнішні. Зокрема, Уряд найближчим часом планує задіяти низку інструментів допомоги вітчизняному товаровиробнику.

Як це працює?

Перший з них — це публічні закупівлі. 

«Будемо розширювати перелік категорій товарів, що мають закуповуватися у локального виробника. Зокрема йдеться про розширення локалізації на оборонні закупівлі», — підкреслив Денис Шмигаль.

Додатковим стимулом, за його словами, буде активізація програми «Шкільний автобус» — закупівля 1,5 тис. автобусів за три роки в українських виробників.

Другий інструмент, який озвучив Прем'єр-міністр, це компенсації. У держбюджет на 2024 рік закладено 1 млрд грн на компенсацію коштів за придбану сільгосптехніку вітчизняного виробництва. За словами очільника Уряду, у перспективі це може створити 9 тис. нових робочих місць та згенерувати до 1,5 млрд грн податків у бюджет.

«Бачимо, що ця програма є затребуваною — маємо вже 4 тис. заявок. Тому плануємо поширити такий же механізм на всю техніку, що вироблена в Україні. На спеціальну і будівельну, комунальну техніку тощо. Також це має стати стимулом, що вдихне нове життя в український автопром», — відзначив Денис Шмигаль.

Третій інструментце адаптація вже діючих державних програм підтримки під цілі платформи «Зроблено в Україні».  Як зауважив Прем'єр-міністр, наприклад, за програмою єВідновлення майже 44 тис. українських родин потребуватимуть будівельних матеріалів і важливо, щоб вони купували саме українську продукцію. Для цього буде скориговано відповідний порядок надання компенсацій.

«Програма кредитування «5-7-9». Будемо робити ставку на інвестиційний компонент, на фінансування придбання основних засобів українських виробників. Запропонуємо пільгову кредитну ставку 5% тим, хто купуватиме саме українське обладнання», — сказав очільник Уряду.

Серед інших інструментів — гранти українським виробникам єРобота, а також стимулювання споживчого попиту.

Також під час презентації Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні» було підписано заяву, яка засвідчує наявність взаєморозуміння, спільних підходів і спільної відповідальності за майбутнє України.

Варто зазначити, як раніше повідомляла Рубрика, у січні Президент підписав указ про створення Всеукраїнської економічної платформи "Зроблено в Україні". Вона має стати майданчиком для забезпечення ефективного діалогу та об'єднання зусиль влади й бізнесу, стимулювання ділової активності українських виробників, популяризації та просування українського продукту, покращення інвестиційного клімату, створення економічних умов для відновлення, модернізації й зростання економіки України, а також для заохочення повернення громадян України з-за кордону.

Раніше Рубрика повідомляла, що уряд розробляє державну програму кешбеку «Купуй українське», за якою громадяни України зможуть отримувати компенсацію за оплату товарів та послуг, вироблених в Україні.

Свіжі дописи

  • Новини

Сполучені Штати готують новий пакет військової допомоги для України, який оголосять найближчими днями

Помічник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що його країна готує новий… Читати більше

Monday May 13th, 2024
  • Новини

ЮНІСЕФ: у середньому щодня дві дитини стають жертвами війни в Україні, майже 2 тисячі – загинули або поранені

Щонайменше 1993 дитини в Україні були вбиті або поранені з початку повномасштабного вторгнення рф 24 лютого… Читати більше

Monday May 13th, 2024
  • Новини

У зв’язку з обстрілами окупантів у двох населених пунктах Сумської області оголосили евакуацію

У Сумській області почали проводити евакуацію з міст Білопілля та Ворожба. Це пов'язано з російськими… Читати більше

Monday May 13th, 2024
  • Новини

З російської окупації на Україну повернули ще 9 дітей разом з родинами

Благодійна організація Save Ukraine повернула з російської окупації ще дев’ятьох українських дітей разом з їхніми… Читати більше

Monday May 13th, 2024
  • Новини

Генштаб: на Харківському напрямку ворог збільшив кількість атак, за добу на фронті зафіксовано близько 140 боєзіткнень

Між Силами оборони України та російськими військами протягом доби відбулися близько 140 бойових зіткнень. Також… Читати більше

Monday May 13th, 2024
  • Новини

Винищувачі F-16 будуть в Україні протягом місяця, – прем’єр-міністерка Данії

Винищувачі F-16, які Данія передає Україні, будуть у розпорядженні Повітряних сил ЗСУ протягом місяця. Про… Читати більше

Monday May 13th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.