Рішення для відбудови: на Миколаївщині відновили всі мости, які зруйнували окупанти
У Миколаївській області всі мости, які окупаційні війська зруйнували під час повномасштабного вторгнення, відбудували трохи більше ніж за рік.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук очільник обласної військової адміністрації Віталія Кіма.
У чому проблема?
За даними уряду, потреби на відбудову країни становлять уже майже 486 млрд доларів. З них на швидке відновлення потрібно витратити 15 мільярдів доларів.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль каже, що за останній рік потреби на відбудову продовжили зростати, зокрема на мости. Особливо це помітно в житловому секторі, де агресію армії рф зруйновано чи пошкоджено 10% від усього фонду житла.
У кінці липня минулого року очільник області повідомляв, що у Миколаївській області окупанти зруйнували 20 мостів.
"Миколаївщина є лідером за темпами відновлення регіону після російських обстрілів. Зокрема, нам вже вдалося відновити 17 мостів із 20, які були зруйновані. І це своєрідний рекорд", – сказав Кім.
Яке рішення?
А вже на сьогодні на Миколаївщині всі мости, які окупаційні війська зруйнували під час повномасштабного вторгнення, відбудували. На відновлення пішло трохи більше ніж рік.
Як це працює?
Кім зазначив, що вже вдалося відновити всі 20 мостів.
Останнім став бетонний міст через канал біля Снігурівки. Його ремонт закінчився днями.
"Плюс бонусом зроблений понтонний міст — там, де раніше був лише пішохідний, тепер з'явився і для транспорту", — розповів голова ОВА.
Очільник області зауважив, що загалом мова йде про 21 міст, з яких 11 — у Снігурівській громаді.
Також у Миколаївській області відновлено Міську лікарню №4, яку було двічі пошкоджено росіянами у перший рік повномасштабного вторгнення.
До того ж в Україні анонсували запуск конкурсу архітектурних проєктів для відбудови шкіл, запросивши фахівців долучитися до цієї ініціативи.
Варто додати, що Україна розраховує, що головним ресурсом для відновлення стане конфіскація заморожених російських активів. Водночас держава співпрацює з міжнародними партнерами та створює умови для залучення приватних інвестицій.