Інвестиційний фонд Horizon Capital залучив рекордну суму у 350 млн доларів у свій Фонд HCGF IV: у чому рішення
Інвестиційний фонд Horizon Capital залучив рекордну суму у 350 млн доларів у свій Фонд HCGF IV
Про це пише Рубрика.
У чому проблема?
Україна вже наблизилася до другої річниці широкомасштабного вторгнення. За цей час підтримка нашої держави у світі проходила значні трансформації. Оскільки одним із вирішальних способів допомогти Україні є фінансування та інвестиції з боку іноземних партнерів.
Перед нами постає завдання продемонструвати, що попри страшні руйнівні наслідки війни, розв'язаною росією, вітчизняний бізнес продовжує розвиватись, масштабуватись і бути конкурентно спроможним у світі.
Яке рішення?
Одним із найкращих рішень для розвитку інвестиційної привабливості та надійності України є діяльність міжнародних компаній, що активно залучають та скеровують отримані від іноземних партнерів кошти для розвитку експортно-орієнтованих бізнесів українського походження.
Одним із лідерів у даній сфері є Horizon Capital — американська компанія прямих інвестицій, що сприяє розвитку технологічних та експортноорієнтованих компаній в Україні. Напередодні, вона оголосила, що її Фонд HCGF IV ("HCGF IV","Фонд") успішно залучив 350 мільйонів доларів США під час фінального закриття в Токіо 19 лютого 2024 року.
Таким чином, загальна сума активів компанії під управлінням (AUM) сягнула позначки у 1,6 мільярда доларів США.
HCGF IV є найбільшим фондом приватних інвестицій, зібраним від початку повномасштабного вторгнення. Кошти з нього будуть спрямовані на допомогу в розвитку вітчизняному бізнесу вже зараз, а не після завершення війни.
Про успішність даного плану свідчить той факт, що Фонд перевищив свій цільовий розмір на 40%. Інвестори двічі підтримали підвищення кінцевого обсягу Фонду. Відтак, замість запланованих 250 мільйонів доларів США, на фінальному закритті сума сягнула 350 мільйонів доларів США.
Як це працює?
HCGF IV вже здійснив інвестиції у перші три швидкозростаючі інноваційні технологічні компанії, зосередившись на розширенні їхніх науково-дослідних платформ в Україні та збільшенні їх міжнародної присутності. Це особливо важливо, враховуючи зростаючу значимість ІТ-сектора для економіки України та збільшення притоку іноземної валюти.
Першими трьома інвестиціями фонду є:
- Preply, компанія яка трансформує процес вивчення мов, об'єднуючи студентів та викладачів з усього світу через свою онлайн-платформу,
- GoIT, що пропонує спеціалізовані освітні програми у сфері ІТ для розвʼязання проблеми нестачі кваліфікованих кадрів у технологічній галузі,
- Viseven, яка допомагає фармацевтичним компаніям прискорити цифрову трансформацію.
Сукупний капітал усіх інвесторів, залучених у Фонд, складає 700 мільйонів доларів США.
Серед них Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Міжнародна фінансова корпорація (МФК), Голландський банк розвитку підприємництва (FMO), Німецьке товариство з інвестицій та розвитку (DEG), дочірню компанію групи KfW, Французьке товариство сприяння й участі в економічному співробітництві (Proparco), Швейцарський інвестиційний фонд для ринків, що розвиваються (SIFEM), Інвестиційний фонд для країн, що розвиваються (IFU), Western NIS Enterprise Fund. У списку abrdn Private Equity та Zero Gap Fund, що є спільним проектом Фонду Рокфеллера та Фонду Джона Д. та Кетрін Т. Макартурів.
До пулу також долучились і приватні інвестори, зокрема, Марцін Зуковскі — співзасновник компанії Snowflake, що займається розробкою архітектури баз даних та їх зберіганням; Енді Курціг, засновник Justanswer — провідного експертного маркетплейса, що об'єднує користувачів зі спеціалістами з різних галузей; Джордж та Райла Михаль — засновники канадського Myhal Family Foundation.
Грають та розумно витрачають гроші: як працює гра, що навчає дітей фінансовій грамотності
Чи це точно працює?
На сьогодні головним показником ефективності стратегії, якою керується Horizon Capital, є надзвичайно широка залученість інвесторів, як із міжнародних фінансових установ та організацій, так і з боку приватних осіб.
Географія постійно розширюється. на кшталт, 19.02. до пулу інвесторів уперше долучились представники Японії, а саме Японське агентство міжнародної співпраці JICA. Таким чином, зацікавленість та підтримка міжнародної спільноти залишається сильною та сталою.
Олена Кошарна, засновниця та головна виконавча директорка Horizon Capital, зазначила:
"Цей історичний фонд присвячений підприємцям-візіонерам України. Ваша сила, мужність і стійкість перед труднощами надихають і мотивують нашу команду робити свій внесок в цей важкий період. Для нас було великою честю, що Президент України Володимир Зеленський особисто взяв участь у двох закриттях HCGF IV. Він, зокрема, приєднався до нас у висловленні подяки нашим інвесторам за підтримку України в цей вирішальний момент, надаючи капітал для підтримки економічного відродження та створення робочих місць, а також демонструючи свою тверду віру в майбутню перемогу України.
Ми висловлюємо нашу найглибшу вдячність нашим поважним інвесторам – саме ваша довіра та партнерство зробили цей фонд можливим, давши нагоду нашій команді особисто відчути глобальну підтримку та захоплення українцями, які захищають свою країну, сприяють її економічній стійкості та використовують надані ресурси максимально ефективно.
Від Вашингтона до Токіо, від Лондона до Нью-Йорка, від Люксембургу до Копенгагена, від Парижу до Кельна, від Берна до Гельсінкі, від Стокгольма до Гааги, від Единбурга до Торонто, ми були свідками непохитної підтримки України та твердої відданості її майбутньому відновленню.
Це успішне закриття знаменує початок нового етапу для Horizon Capital, де ми співпрацюватимемо з визначними українськими підприємцями, щоб прискорити їхнє зростання та підтримати втілення їх сміливих ідей ".
Нагадаємо, що Державні гранти та програми кредитування для бізнесу — хороший варіант для фінансування власної справи. Як це працює і які пропозиції будуть актуальними у 2024-му році, розповідає "Рубрика". Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Державні програми з підтримки бізнесу: де взяти гроші для власної справи".