Публічна презентація платформи відбулася 22 лютого 2024 року під час Форуму відновлення тимчасово окупованих та деокупованих громад.
Про це повідомляє "Рубрика".
У чому проблема?
Деокуповані громади і ті, які ще не звільнені від російських військ, стикаються з величезною кількістю викликів відбудови та роботи з мешканцями. Кожен долає їх по-своєму, отримуючи різний досвід. Також громади по-різному комунікують з вищими органами влади, їхні голоси часто розпорошені.
Яке рішення?
Всеукраїнська асоціація ОТГ створила Платформу тимчасово окупованих та деокупованих громад. До неї увійшли громади-члени асоціації з 12 областей: Житомирської, Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Одеської та Дніпропетровської.
"Ми відокремили ще Дніпропетровську область — бо це фактично буфер, який пропустив через себе постраждалих", — зазначила голова тимчасово окупованої Шульгинської громади Луганської області Наталія Петренко, яка очолила платформу.
Як це працює?
Експертка платформи Аліна Цейтліна пояснила:
"Діяльність платформи зосереджена на інформаційній підтримці, розвитку міжмуніципальної співпраці та адвокації інтересів громад перед центральними органами виконавчої влади".
Експерти платформи допомагають очільником громад, зокрема надають інформаційні, консультаційні, навчальні послуги з тих проблемних питань, які існують у громадах.
"Також ми розвиваємо між громадами обмін найкращими практиками Зараз розвиваємо міжмуніципальне співробітництво, щоб громади об'єднувалися і не відчували, що вони є відокремленими одне від одного", — зазначила Аліна Цейтліна.
Платформа працює у форматі засідань. На засіданнях голови регіональних відділень обговорюють проблемні питання від постраждалих регіонів. На підставі цього Всеукраїнська асоціація об'єднаних територіальних громад озвучує проблеми перед центральними органами влади і представляє найкращі проєкти та практики на міжнародному рівні.
Крім того, очільники й очільниці окупованих та деокупованих громад поділилися своїм досвідом та напрацюваннями, які можуть перейняти інші громади.
Наприклад, голова Великоолександрівської громади Херсонської області Наталія Корнієнко порадила тим громадам, які ще чекають на деокупацію, вже зараз готувати фахівців, які зможуть допомогти людям внести їхнє майно до державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Адже, прогнозує вона, виходячи зі свого досвіду, в багатьох людей будуть проблеми з поданням документів на компенсацію за пошкоджене чи зруйноване майно.
Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль, якому нещодавно оголосили імпічмент, забарикадувався у своїй резиденції. Його… Читати більше
У Саратовській області рф у ніч на 8 січня місто невідомі безпілотники атакували Енгельс. Попередньо,… Читати більше
8 січня міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін останній раз перед завершенням повноважень адміністрації… Читати більше
У ніч на 8 січня росія запустила по Україні 64 безпілотники. Сили оборони України збили 41 російський ударний… Читати більше
Shandong Port Group, одна з найбільших портових компаній Китаю, запровадила заборону на обслуговування танкерів, що… Читати більше
Минулої доби, 7 січня, найактивніше ворог також атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 41 штурм.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.