Про це повідомляє пресслужба НБУ, пише Рубрика.
У чому проблема?
"За ці два роки ми не раз переконувалися в тому, наскільки масштабний вплив війна, розв'язана рф проти України, має на увесь світ. І не існує іншого шляху відновити глобальну безпеку і стабільність у світі, гарантувати вільне майбутнє, крім як об'єднаними зусиллями забезпечити Перемогу України. І не існує іншого шляху відновити глобальну безпеку і стабільність у світі, гарантувати вільне майбутнє, крім як об'єднаними зусиллями забезпечити Перемогу України. Адже загроза не обмежується тільки територією нашої держави. І що далі, то все більше її подолання залежить від згуртованості усіх", – зазначає голова Національного банку України Андрій Пишний
Яке рішення?
Національний банк України вводить у обіг нову пам'ятну банкноту номіналом п'ятдесят гривень "Єдність рятує світ".
"Наша нова банкнота – символ вдячності світу за залученість. Пишаємося нашими партнерами та віримо в силу їхньої єдності, яка також гартується", – наголосив Андрій Пишний.
Як це працює?
Це друга пам'ятна банкнота, яку Національний банк випускає з початку повномасштабного вторгнення росії. Вона присвячена незламності українського народу в боротьбі за свободу та європейські цінності, консолідації українського суспільства для захисту територіальної цілісності, а також єднанню демократичного світу перед обличчям російської агресії.
Пам'ятна банкнота "Єдність рятує світ" має яскравий та оригінальний дизайн, виконаний вертикально.
На її лицьовому боці в центральній частині розміщено художньо-образну композицію, яка відображає стилізований абрис України, що асоціюється із серцем, до якого підходять судини. Фонове зображення – образ дівчини у військовому шоломі, яка дивиться в бік Заходу.
У нижній частині, на тлі Земної кулі, розміщено стилізоване зображення Європи, від країн якої ніби відходять судини-маршрути допомоги та підтримки України. Розміщені між судинами-маршрутами стилізовані серця символізують жертовність і співчуття.
У верхній частині у центрі розміщено водяний знак. Праворуч від поля водяного знака розміщено наскрізний елемент – стилізований шеврон Збройних Сил України та спеціальний рельєфний елемент у вигляді кола для людей із послабленим зором. Ліворуч від поля водяного знака розміщено напис УКРАЇНА та зображення малого Державного Герба України. Під полем водяного знака з обох боків розміщено стилізовану композицію із заповнених та контурних квадратів (центральні квадрати – із позначенням номіналу пам'ятної банкноти), напівпрозорої смуги, що наповнена абрисами логотипа Національного банку України.
Реалізація пам'ятних банкнот здійснюватиметься інтернет-магазином нумізматичної продукції НБУ з 7 березня 2024 року.
Загалом через інтернет-магазин буде реалізовано 150 тисяч шт. пам'ятних банкнот, із них у перший день продажу будуть доступні 15 тисяч шт.
Крім того, банкнота поступово реалізовуватиметься і банками-дистриб'юторами (АТ АБ "Укргазбанк", АТ "АБ "Радабанк", АТ "Таскомбанк", АТ КБ "ПриватБанк") в міру їхнього відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ.
Нагадаємо, що у лютому 2022 року Національний банк та Мінцифри розробили дорожню карту для запровадження електронної гривні.
А зараз Національний банк України планує провести тестування цифрової гривні упродовж цього року, для цього банки вже отримали запрошення для участі у пілотному проєкті.
У Київської області на базі однієї із медустанов Вишгорода запрацювало реабілітаційне відділення. Про це виконувач… Читати більше
Журналісти дістали підтвердження від Пентагону, що указ президента США Дональда Трампа про призупинення на 90… Читати більше
У Львові, в Центрі інтелектуального мистецтва "Меркурій", відкрили виставковий проєкт "Лисик", де презентують творчий доробок… Читати більше
На Харківщині, в Куп’янському районі, запровадили примусову евакуацію родин із дітьми з чотирьох населених пунктів… Читати більше
Greenpeace Україна та Європейська рада з виробництва сонячної енергії запрошує кластерні та надкластерні лікарні взяти… Читати більше
У Таїланді набув чинності закон про легалізацію одностатевих шлюбів. З цієї нагоди в країні організували… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.