Про це інформує Рубрика з посиланням на Офіс Генпрокурора.
Генеральний прокурор Андрій Костін взяв участь у конференції. Захід був організований Федеральним міністерством юстиції Німеччини.
Серед іншого, говорили про те, як Україна долає виклики у сфері правосуддя при необхідності розслідувати понад 120 тисяч воєнних злочинів російської федерації.
"Злочини, які кояться в Україні, не можуть і не залишаться безкарними", – заявив глава відомства Марко Бушман, відкриваючи конференцію.
Він нагадав, що вже вжито кроків як на міжнародному, так і національних рівнях для розслідування й документування воєнних злочинів.
Війна триває, обсяг матеріалів, які треба зібрати, є дуже великим, що є викликом, зауважив міністр.
За його словами, демократичні суспільства мають зробити все, щоби тримати путіна "в рамках".
Німецький міністр також зауважив, що заходи міжнародної спільноти вже діють і довела відсутність путіна на саміті БРІКС у Південній Африці.
Участь у конференції беруть профільні міністри Німеччини та Польщі, генеральний прокурор України Андрій Костін і заступниця генпрокурору США Ніколь Аргентьєрі, представники юридичних органів 4 країн і міжнародних організацій.
Вони обговорюють питання міжнародної підтримки України в розслідуванні воєнних злочинів, виклики та нові підходи при розслідуванні таких злочинів, підтримка жертв тощо.
Водночас Офіс генпрокурора повідомляє, що Костін у Берліні зустрівся з виконувачем обов'язків генерального прокурора Німеччини Ларсом Отте. Вони обговорили поглиблення міжнародної правової допомоги у притягненні росії до відповідальності за воєнні злочини та злочини проти людяності.
Генпрокурор України зазначив, що Україна високо цінує зусилля Німеччини щодо забезпечення відповідальності РФ за міжнародні злочини.
Зокрема німецькі колеги:
Також сторони обговорили інші численні аспекти довготривалої співпраці.
Генпрокурор зауважив, що питання міжнародної правової допомоги – ще один важливий напрям співробітництва, тож обговорили продовження роботи над поглибленням кооперації й у цій пріоритетній сфері.
Нагадаємо, Раніше Рубрика писала, що понад 500 доказів воєнних злочинів, які російські війська скоїли в Україні вдалося зібрати Німеччині: були опитані понад 160 свідків.
Варто додати, що від початку повномасштабного вторгнення українські поліціянти відкрили понад 105 тисяч кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів російських окупантів.
Як раніше повідомляла Рубрика, запущено англомовний сайт із моніторингом воєнних злочинів російської федерації в Маріуполі та у відношенні військовополонених азовців.
Нагадаємо, що відбулося перше засідання Міжнародної експертної групи Bring Kids Back UA, яка розроблятиме механізми та практичні кроки для повернення українських дітей.
Україна отримала три гелікоптери в рамках допомоги від польського Урядового агентства стратегічних резервів (RARS), зокрема… Читати більше
Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше
В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше
Українці, які стали жертвами Волинської трагедії на території Польщі, також будуть вшановані. Про це Посол… Читати більше
Кабінет міністрів схвалив проєкт закону "Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни". Про це повідомив у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.