Про це пише Рубрика.
"Руйнування всюди, загибель людей і страждання тривають, — каже Генеральна директорка МОМ Емі Поуп. — У цій ситуації МОМ постійно присутня в Україні та сусідніх країнах, надаючи підтримку величезній кількості людей, які рятуються, залишаючи власні домівки. Однак потреби є величезними, і потрібно зробити ще дуже багато".
У 2024 році понад 14,6 мільйона людей — приголомшливі 40% від загальної кількості населення України — потребуватимуть тієї чи іншої форми гуманітарної допомоги, тоді як 2,2 мільйона українських біженців потребують допомоги в сусідніх країнах.
За два роки, що минули з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну, понад 14 мільйонів людей — майже третина населення України — залишили свої домівки. Сім'ї були розлучені, діти залишилися без даху над головою, цілі громади були зруйновані.
Близько 3,7 мільйона людей є переміщеними всередині України, а майже 6,5 мільйона — біженцями за кордоном.
Понад 4,5 мільйона повернулися додому з-за кордону або з місць переміщення всередині країни.
Співпрацюючи з урядом, ООН та місцевими партнерами як в Україні, так і в сусідніх країнах, МОМ приділяє першочергову увагу захисту найбільш вразливих верств населення. МОМ підтримує зусилля з відновлення в Україні шляхом:
Донорська підтримка заходів реагування в Україні була безпрецедентною, і МОМ висловлює вдячність за цей неоціненний внесок. За перші два роки реагування було зібрано 957 млн. доларів США із запланованих 1,5 млрд.
Однак, оскільки війна вступає в затяжну фазу, потреби зростають і випереджають наявні ресурси.
"Ми розраховуємо на посилення підтримки з боку донорів та місцевих партнерів для вирішення викликів, які стоять перед нами у забезпеченні кращого життя для українців, — каже Генеральна директорка МОМ Емі Поуп. — МОМ висловлює подяку Уряду України та українському народу за їхню силу та стійкість, а також сусідам України, які приймають всіх тих, хто шукає безпеки. Ми залишаємося відданими справі полегшення людських страждань і сприяння відновленню".
МОМ і надалі буде надійним партнером Європейського Союзу, Уряду України та країн, що приймають біженців, у підтримці людей, які постраждали від війни.
Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила закон, яким змінюються умови ввезення в Україну гуманітарної допомоги. Ключовим нововведенням документа є законодавчо закріплене спрощення процедури ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги.
Окрім того, 5 вересня Кабінет міністрів ухвалив постанову "Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану".
Відповідно до постанови, з 1 грудня за новим порядком здійснюється митне оформлення гуманітарної допомоги, а також товарів військового призначення та подвійного використання, що ввозяться як гуманітарна допомога.
Зауважимо, що у кожному обласному центрі українці, які постраждали внаслідок війни, можуть отримати допомогу. Дізнатися, де знаходяться центри, можна завдяки інтерактивній мапі Ukraine Services Advisor.
В уряді Польщі пропонують надавати Україні кредит на купівлю їхнього озброєння. Його, мовляв, зможуть віддати… Читати більше
З листопада 2024 року ЮНІСЕФ за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини… Читати більше
У Київській області енергетики повертають світло мешканцям регіону після атаки російських беспілотників, що відбулася 2… Читати більше
Бельгійська та українська компанії спільно вироблятимуть ракети для протидії російським безпілотним літальним апаратам. Про це… Читати більше
В Україні відсьогодні День ракетних військ і артилерії будуть відзначати щороку 4 грудня. Про це… Читати більше
Український стартап Quests Inc у співпраці з благодійним фондом "Гуманітарні сили України" запустив челендж "(Ла)гідна… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.