Про це інформує Рубрика з посиланням на "Varosh".
У чому проблема?
22% пластикових відходів наразі утилізуються неправильно:
За оцінками експертів, з 1950 року на звалищах і в природі накопичилось 4,9 млн тонн пластику, який забруднює всю планету. До того ж, за даними дослідження, люди споживають мікропластик з їжею та водою, і його частинки були виявлені навіть у крові та грудному молоці.
В ООН повідомили, що щодня в океани, річки та озера планети потрапляє пластик обсягом у 2000 сміттєвозів, що є критичною масою.
Яке рішення?
Тому в Ужгороді до кінця цього місяця з'явиться металеве серце для збору кришечок на переробку.
Конструкція у вигляді серця слугуватиме і як пункт збору пластикових кришечок, і як оригінальна фотозона. Всі отримані з переробки від зібраних кришечок кошти спрямовуватимуть на підтримку ЗСУ.
Як це працює?
Як розповів у коментарі Varosh керівник Станції заготівлі вторсировини "Проектна, 3" Руслан Шварц, схожі металеві серця різних форм і розмірів давно є звичною практикою для інших міст України та Європи.
В Ужгороді така конструкція, що слугуватиме пунктом прийому пластикових кришечок, з'явиться вперше – раніше кришечки за власною ініціативою збирали хіба що в бокси та коробки в окремих супермаркетах, магазинах чи навчальних закладах.
"Ми вирішили спробувати встановити таке серце і подивитися, як будуть до такої ініціативи ставитися містяни і як на неї відреагують. Найперше її завдання – це привернути увагу до необхідності сортування та збереження екології. З цією метою ми зробили серце яскравим, пофарбували в червоний колір, щоб воно ще могло бути оригінальною фотозоною", – розповів Руслан Шварц.
Конструкція має як у висоту, так і в ширину 1, 10 м. На ній буде 2 отвори, куди люди зможуть вкидати кришечки. Отвори навмисне зробили такого розміру, аби туди поміщалися кришечки максимум від пляшок до 5 літрів – аби убезпечити потрапляння в серце іншого сміття.
"На конструкції з обох боків буде інструкція, що це, для чого, що в неї можна і не можна кидати. Однак ми не виключаємо можливості, що деякі несвідомі люди можуть використати її як смітник, тому перестрахувалися. Також важливо, щоб містяни не залишали зібрані кришечки, наприклад, у пакетику, поруч із серцем", – розповів Руслан Шварц.
За його словами, обслуговувати конструкцію будуть у міру наповнення. Зібрані кришечки відправлятимуться на переробку на заводи з переробки полімерів, а на отримані кошти – закуповуватимуть необхідні речі для армії. Таким чином, від цієї ініціативи буде подвійна користь, каже Руслан Шварц: люди не викидатимуть кришечки де прийдеться, до всього, ще й буде користь для війська.
"Раніше ми відправляли кошти за сировину, отриману безплатно, на підтримку притулку "Барбос", від початку повномасштабної війни – купуємо щось для армії. Взимку це були шини, влітку – турнікети, минулої зими – комплекти термобілизни", – розповів керівник Станції.
Конструкцію для збору кришечок в Ужгороді виготовили місцеві майстри. Всі роботи робилися коштом Станції заготівлі вторсировини "Проектна, 3".
"Це некомерційна історія взагалі, ми виготовили це серце власним коштом, на все знадобилося 10 тис. грн, в цю суму включений також і монтаж", – уточнив Руслан Шварц.
Встановити серце в Ужгороді планують до кінця лютого. Наразі розглядають 2 локації, де воно може бути змонтоване: або в Боздоському парку, або десь у центральній частині міста.
Раніше Рубрика повідомляла, що в Київській області на території Бучанської громади з'явилися ще дві еко-інсталяції у вигляді серця для збору кришечок від ПЕТ-пляшок.
Також повідомлялось, що в Дніпрі встановили металеві інсталяції у формі серця для збору пластику в рамках соціального проєкту підтримки дітей з важкими захворюваннями "Кришка для крихітки".
А одеські ековолонтери з громадської організації "Місто майбутнього" з початку повномасштабної війни росії проти України збирали пластикові кришечки на реанімобіль для ЗСУ.
Окрім того, у Києві пропонують встановити автомати для збору пластику на станціях метро.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.