Про це інформує Рубрика з посиланням на "Varosh".
У чому проблема?
22% пластикових відходів наразі утилізуються неправильно:
За оцінками експертів, з 1950 року на звалищах і в природі накопичилось 4,9 млн тонн пластику, який забруднює всю планету. До того ж, за даними дослідження, люди споживають мікропластик з їжею та водою, і його частинки були виявлені навіть у крові та грудному молоці.
В ООН повідомили, що щодня в океани, річки та озера планети потрапляє пластик обсягом у 2000 сміттєвозів, що є критичною масою.
Яке рішення?
Тому в Ужгороді до кінця цього місяця з'явиться металеве серце для збору кришечок на переробку.
Конструкція у вигляді серця слугуватиме і як пункт збору пластикових кришечок, і як оригінальна фотозона. Всі отримані з переробки від зібраних кришечок кошти спрямовуватимуть на підтримку ЗСУ.
Як це працює?
Як розповів у коментарі Varosh керівник Станції заготівлі вторсировини "Проектна, 3" Руслан Шварц, схожі металеві серця різних форм і розмірів давно є звичною практикою для інших міст України та Європи.
В Ужгороді така конструкція, що слугуватиме пунктом прийому пластикових кришечок, з'явиться вперше – раніше кришечки за власною ініціативою збирали хіба що в бокси та коробки в окремих супермаркетах, магазинах чи навчальних закладах.
"Ми вирішили спробувати встановити таке серце і подивитися, як будуть до такої ініціативи ставитися містяни і як на неї відреагують. Найперше її завдання – це привернути увагу до необхідності сортування та збереження екології. З цією метою ми зробили серце яскравим, пофарбували в червоний колір, щоб воно ще могло бути оригінальною фотозоною", – розповів Руслан Шварц.
Конструкція має як у висоту, так і в ширину 1, 10 м. На ній буде 2 отвори, куди люди зможуть вкидати кришечки. Отвори навмисне зробили такого розміру, аби туди поміщалися кришечки максимум від пляшок до 5 літрів – аби убезпечити потрапляння в серце іншого сміття.
"На конструкції з обох боків буде інструкція, що це, для чого, що в неї можна і не можна кидати. Однак ми не виключаємо можливості, що деякі несвідомі люди можуть використати її як смітник, тому перестрахувалися. Також важливо, щоб містяни не залишали зібрані кришечки, наприклад, у пакетику, поруч із серцем", – розповів Руслан Шварц.
За його словами, обслуговувати конструкцію будуть у міру наповнення. Зібрані кришечки відправлятимуться на переробку на заводи з переробки полімерів, а на отримані кошти – закуповуватимуть необхідні речі для армії. Таким чином, від цієї ініціативи буде подвійна користь, каже Руслан Шварц: люди не викидатимуть кришечки де прийдеться, до всього, ще й буде користь для війська.
"Раніше ми відправляли кошти за сировину, отриману безплатно, на підтримку притулку "Барбос", від початку повномасштабної війни – купуємо щось для армії. Взимку це були шини, влітку – турнікети, минулої зими – комплекти термобілизни", – розповів керівник Станції.
Конструкцію для збору кришечок в Ужгороді виготовили місцеві майстри. Всі роботи робилися коштом Станції заготівлі вторсировини "Проектна, 3".
"Це некомерційна історія взагалі, ми виготовили це серце власним коштом, на все знадобилося 10 тис. грн, в цю суму включений також і монтаж", – уточнив Руслан Шварц.
Встановити серце в Ужгороді планують до кінця лютого. Наразі розглядають 2 локації, де воно може бути змонтоване: або в Боздоському парку, або десь у центральній частині міста.
Раніше Рубрика повідомляла, що в Київській області на території Бучанської громади з'явилися ще дві еко-інсталяції у вигляді серця для збору кришечок від ПЕТ-пляшок.
Також повідомлялось, що в Дніпрі встановили металеві інсталяції у формі серця для збору пластику в рамках соціального проєкту підтримки дітей з важкими захворюваннями "Кришка для крихітки".
А одеські ековолонтери з громадської організації "Місто майбутнього" з початку повномасштабної війни росії проти України збирали пластикові кришечки на реанімобіль для ЗСУ.
Окрім того, у Києві пропонують встановити автомати для збору пластику на станціях метро.
У Донецькій області на Новопавлівському напрямку поблизу Великої Новосілки є ризик оперативного оточення українських Сил… Читати більше
Якщо скоротити чисельність українських Сил оборони, то замість них знадобляться інші війська у тій кількості,… Читати більше
Ініціатива "Пліч-о-пліч", започаткована як допомога регіонів України у відбудові громад деокупованої Херсонської області, вийде на… Читати більше
Стати першою жінкою-машиністкою електропоїзда у Київському метро готується Катерина Єсипчук: вона завершує навчання. Про це йдеться в… Читати більше
У Сумській області українські прикордонники взяли в полон російського військового за допомогою безпілотника. Про це… Читати більше
24 січня в Миколаєві відкриють Українсько-данський молодіжний дім. Новий простір для молоді відкриється подією Åbne… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.