fbpx
Сьогодні
16:15 22 Лют 2024

Історичний рекорд: найбільшу кількість ФОПів українці відкрили на другий рік війни

Українці у другий рік повномасштабної війни відкрили рекордну кількість ФОПів за останнє десятиліття — майже 315 тисяч. Кількість новостворених компаній приросла на 60% у порівнянні з показниками у перший рік великої війни.

Як інформує Рубрика, про це свідчать дані дослідження YouControl.Market.

Найбільше нових ФОПів створили у б'юті індустрії: сфера перукарень та салонів краси приросла в чотири рази. А серед компаній значно зросла кількість підприємств, що займаються будівництвом.

Реєстрації новоствореного бізнесу

На другий рік великої війни (1 лютого 2023 по 1 лютого 2024 рр), за даними системи YouControl.Market, українці створили рекордну кількість ФОП за останнє десятиліття і встановили абсолютний рекорд — 314 392. Цей показник перевершив не тільки перший рік воєнного стану, але й 2021 рік, тоді українці зареєстрували найбільше ФОПів за всі роки незалежності — 268 382.

Кількість зареєстрованих юридичних осіб та компаній на другий воєнний рік суттєво зросла у порівнянні з минулим роком. Поки показник новостворених компаній не вийшов на довоєнний рівень, але динаміка позитивна і приріст відносно минулого року становить близько 60%. Загалом впродовж обраного періоду в Україні було зареєстровано понад 27,3 тисячі нових компаній

Топ-сфери нових бізнесів: перукарі потіснили ІТівців

Найбільше нових ФОПів українці та українки зареєстрували для надання послуг перукарнями та салонами краси — 19,4 тисяч. 

Далі за кількістю новостворених ФОПів йдуть сфери:

  • Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах — 18,1 тисяч
  •  Роздрібна торгівля через мережу Інтернет — 17,9 тисяч
  • Комп'ютерне програмування — 17,5 тисяч.

У перший рік війни найбільше зареєстрованих ФОПів було серед ІТ, але на другий рік дії воєнного стану частка таких ФОПів знизилась майже вдвічі.

Компанії, що відкривалися протягом другого воєнного року, найчастіше обирали для роботи напрямок неспеціалізованої гуртової торгівлі — 6,7% підприємств зі всіх новостворених. Також популярними серед компаній-новачків були надання в оренду нерухомого майна (6,2%), будівництво житлових і нежитлових будівель (3,8%) та вантажний автомобільний транспорт (3,1%). Цікаво, що за даними з порталу Spending про використання публічних коштів державного та місцевих бюджетів, на другий рік війни 123 новостворені компанії з КВЕДом 41.20 "будівництво житлових і нежитлових будівель" отримали 236 мільйонів грн державних коштів. Найбільше грошей отримали київські 33 375 505 грн (14%) та харківські 30 473 775 грн (13%) компанії.

Найпопулярніші регіони для відкриття

Абсолютне лідерство за кількістю новостворених бізнесів тримає Київ: 9,8 тисяч (36%) компаній та 44,6 тисяч (14%) ФОП. Особливо вражає ТОП-10 міст за кількістю новостворених ФОП. У лідерах: Дніпро, Харків, Одеса, Запоріжжя та Кривий Ріг. Практично кожне із цих міст щоденно потерпає від терористичних ударів російських ракет. Попри все українські підприємці продовжують виявляти стійкість та активно розвивають економіку країни. 

Повна версія матеріалу з описом методології на сайті YouControl.Market

Як раніше повідомляла Рубрика, що у червні в Україні зареєстрували рекордну кількість підприємців за останні три роки – понад 31 тисячу фізосіб-підприємців.

Зауважимо, що у 2022 році в Україні попри повномасштабне вторгнення зареєстрували понад 202 тисячі нових ФОПів. Більшість нових бізнесів відкривалися у сфері роздрібної торгівлі.

Нагадаємо, відтепер на порталі "Дія" можна автоматично закрити ФОП без участі реєстратора.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: