fbpx
Сьогодні
18:55 22 Лют 2024

У Києві та Варшаві є чітке розуміння, хто наш спільний ворог: Кулеба провів перемовини у Польщі

Фото: МЗС

22 лютого у Польщі відбулися перемовини міністра закордонних справ Дмитра Кулеби з керівником Кабінету Премʼєр-міністра Польщі Павлем Грасем та Головою Комісії у закордонних справах Сейму Польщі Павлем Ковалем.

Про це він повідомив у своєму акаунті в соцмережі Х, раніше відомій як Twitter.

У підсумку після перемовин дипломат заявив, що у Києві й Варшаві є чітке розуміння, хто наш спільний ворог.

"Провів у Варшаві щиру та понад годинну розмову з керівником Кабінету Премʼєр-міністра Польщі Павлем Грасем і Головою Комісії у закордонних справах Сейму Польщі Павлем Ковалем", зазначив український очільник МЗС.

Зазначають, що обидва уряди налаштовані на розв'язання проблемних питань.

Також сторони обговорили подальші спільні зусилля для нарощування військових постачань.

"Вдячний за рішення, які гарантуватимуть безперешкодні постачання військових і гуманітарних вантажів в Україну. […] У Києві і Варшаві є чітке розуміння, хто є нашим спільним ворогом", підкреслив Кулеба.

Раніше ми писали, що польська влада вирішила включити до переліку критичної інфраструктури прикордонні переходи з Україною, визначені ділянки доріг і залізничних колій.

Таким чином країна має намір забезпечити 100% гарантію того, що військова та гуманітарна допомога надходитиме в Україну без будь-яких затримок.

"Щоб забезпечити 100-відсоткову гарантію того, що військова допомога, техніка, боєприпаси та гуманітарна допомога надійде українській стороні без будь-яких затримок, ми включимо до переліку критичної інфраструктури пункти пропуску з Україною та зазначені ділянки доріг і залізничних колій", заявив Туск.

Очільник польського уряду пояснив, що це передбачатиме інший тип організаційного режиму в пунктах пропуску та на під'їзних шляхах і коліях до кордону з Україною.

Також Туск закликав до внутрішньої та міжнародної дискусії, щоб відділити питання підтримки України та захисту польських фермерів від "негативних наслідків лібералізації торгівлі з Україною".

До того ж Україна та Польща проведуть переговори через блокаду польськими фермерами кордону. Зустріч заплановано на 28 березня у Варшаві. Участь у ній візьмуть представники урядів країн.

Що відомо про врегулювання питання щодо протестів польських фермерів на кордоні

Як повідомлялось, напередодні у своєму терміновому відеозверненні Зеленський доручив уряду найближчим часом, до 24 лютого, бути на кордоні з Польщею, щоб розв'язати питання блокування.

Він також запросив приїхати на кордон главу польського уряду Дональда Туска, а Президента Польщі Анджея Дуду – підтримати цей діалог. 

В адміністрації польського глави Анджея Дуди підтримали ідею Володимира Зеленського зустрітися для розв'язання питання щодо кордону. Проте вважають, що зустріч краще провести в іншому місці, а не на кордоні.

Своєю чергою голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зазначив: блокуючи кордон, поляки "стріляють собі в ногу" – адже у 2023 році Польща експортувала в Україну товарів на суму 12,3 млрд доларів, а імпортувала з України на 6,6 млрд доларів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: