Про це повідомляє Рубрика з посиланням на пресслужбу Державної інспекції ядерного регулювання.
Зазначається, що на Рівненській, Південноукраїнські та Хмельницькій АЕС у лютому було проведено вже двадцяту ротацію експертів постійних моніторингових місій.
На Чорнобильській АЕС відбулася двадцять друга ротація Міжнародного агентства з атомної енергії.
Під час повномасштабної війни експерти МАГАТЕ моніторять ситуацію на українських АЕС. Зокрема, на окупованій росіянами Запорізькій АЕС також перебувають спостерігачі МАГАТЕ.
Зокрема МАГАТЕ відреагувало на відключення через обстріли лінії живлення ЗАЕС.
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі заявив, що це остання резервна зовнішня лінія електропередач. ЗАЕС все ще отримує необхідну їй електроенергію з єдиної лінії 750 кВ, але втрата лінії 330 кВ означає, що станція наразі не має резервних варіантів електропостачання за межами майданчика.
"Часті відключення електроенергії залишаються джерелом серйозного занепокоєння щодо ядерної безпеки на найбільшій в Європі атомній електростанції, оскільки вона потребує електроенергії для охолодження реакторів та інших важливих функцій, навіть коли всі реакторні блоки зупинені", – йдеться у заяві.
Хоча цього разу не було повної втрати електроенергії за межами майданчика, з серпня 2022 року на ЗАЕС сталося вісім подій з повною втратою електроенергії за межами майданчика, що змусило її тимчасово покладатися на аварійні дизель-генератори.
Зазначається, що до війни станція мала чотири лінії 750 кВ і шість ліній 330 кВ.
"Незважаючи на те, що основна лінія електропередач залишається в експлуатації, відсутність резервного живлення демонструє, що ситуація з ядерною безпекою на станції залишається нестабільною", – сказав генеральний директор Гроссі.
В Укренерго підтвердили пошкодження зовнішньої резервної лінії електропередачі ЗАЕС та додали:
"Оскільки в районі йдуть бойові дії, аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від безпекової ситуації та з дозволу військових. Наразі зв'язок ЗАЕС з енергосистемою забезпечується лише по одній лінії електропередачі"
Що відомо про ситуацію на ЗАЕС
Нагадаємо, що окупаційні війська захопили Запорізьку АЕС на початку повномасштабного вторгнення 4 березня 2022 року. Агресори не лише порушують режим експлуатації станції, а й використовують сховища для зберігання техніки та розташування живої сили.
Українські офіційні особи неодноразово повідомляли про ризики теракту на станції. Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що рф може створити умови, які спричинять ядерний інцидент після деокупації Запорізької АЕС українськими захисниками.
Окрім того, у МАГАТЕ підтвердили наявність мін на Запорізькій АЕС, встановлених загарбниками раніше.
Також Генеральна конференція Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) схвалила резолюцію щодо негайного повернення Запорізької атомної електростанції під повний контроль України.
З моменту захоплення росіянами ЗАЕС неодноразово втрачала зовнішнє джерело живлення, на станції сталося вже сім повних блекаутів і один частковий.
Окупанти заподіяли тимчасово захопленій Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) збитків на суму попередньо 30 млрд грн. Недоотримана вигода "Енергоатома" становить понад 167 млрд грн.
На тимчасово окупованій Запорізької атомній електростанції існує нова загроза радіаційній та ядерній безпеці, адже найближчим часом спливає дозволений виробником шестирічний термін перебування ядерного палива в усіх шести реакторах.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.