Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Міністерства освіти й науки.
У чому проблема?
Понад 3000 навчальних закладів в Україні на сьогодні серйозно пошкоджені або зруйновані внаслідок тривалої військової російської агресії.
Понад третина українських школярів мають доступ лише до дистанційного навчання. Велика кількість учнів не відвідує школу, тому що їхня безпека не гарантована: немає укриттів.
Внутрішня міграція до безпечніших частин країни поставила освітню інфраструктуру в менш постраждалих від війни регіонах під серйозне навантаження, деякі школи працюють у три зміни на день. Учні та вчителі стикаються з проблемами емоційного та психологічного виснаження.
Яке рішення?
Тому про зміни та відбудову навчальних закладів вже потрібно думати зараз, попри продовження бойових дій.
Тому в Україні анонсували запуск конкурсу архітектурних проєктів для відбудови шкіл, запросивши фахівців долучитися до цієї ініціативи.
"Запрошуємо архітекторів взяти участь у конкурсі на архітектурні проєкти для відновлення шкіл. Команди архітекторів можуть подавати свої ідеї на участь у конкурсі.
Переможний дизайн-проєкт буде доступний громадам безкоштовно, що дозволить донорам швидше приймати рішення про фінансування та громадам заощадити час і гроші", – зазначили у відомстві.
Як це працює?
Як повідомляють, автори трьох найкращих ідей отримають винагороду від 8 до 12 тисяч євро.
Окрім того, переможець укладе контракт на суму 300 тисяч євро для розробки адаптивного дизайн-проєкту школи.
Учасники конкурсу повинні складатися щонайменше з двох архітекторів:
Деталі участі в конкурсі можна дізнатися тут.
Що відомо про проєкт "Школа майбутнього для України"
Проєкт "Школа майбутнього для України" був започаткований урядом Литви в співпраці з Державним агентством з відновлення та розвитку інфраструктури України за підтримки Міністерства освіти й науки України.
Цей проєкт та архітектурний конкурс здійснюються Центральним агентством виконання проєктів у співпраці з Асоціацією архітекторів Литви.
Нагадаємо, проєкт Музею води, аквапарку й дослідницького центру на березі Дніпра столиці презентувала архітектурно-проєктна компанія AIMM.
Окрім того, ми писали, що попри війну, яка ще триває, відновлення вже на часі й українці за останній рік заклали в ній декілька наскрізних трендів. Від традиційних технік до цифровізації — "Рубрика" розповідає про них і наводить конкретні приклади, де їх уже застосували на практиці. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Відбудова на часі: п'ять трендів відновлення України під час війни".
У Полтаві, за фінансування Фундації Олени Зеленської, облаштували першу і єдину в регіоні Школу Супергероїв.… Читати більше
російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки… Читати більше
Правоохоронці вже встановили десять учасників інциденту з побиттям 12-річної дівчинки у Білій Церкві, що на… Читати більше
Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова. Прибуття в Україну очікується через тиждень. Перед… Читати більше
У Давосі Президент Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої… Читати більше
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що закінчення війни росії в Україні буде офіційною політикою Сполучених… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.