Про це пише Рубрика, посилаючись на Facebook дружини діяча Роксолани Хмари.
"Не хочу у це повірити. Не хочу це писати. Мій найдорожчий у світі чоловік помер. Все. Ми всі робили все, що могли й навіть більше. Ми так хотіли, щоб він був з нами, коли проголосять нашу Перемогу!
Я так хотіла бачити його щасливе обличчя! Його прекрасне обличчя! Бо він був таким красивим навіть у свої 86. Його голубі очі вже не були такими чисто голубими, але все ж бездонними.
Він так любив Україну й українців. Він рвав свою душу і серце за неї. І Україна підніметься з попелу, вона Воскресне! Я знаю…", наголосила пані Роксолана.
Як відомо, останнім часом Степан Хмара тяжко хворів. У вересні 2023 року його госпіталізували у віденську клініку.
Напередодні пан Степан виставив допис у Facebook, де наголосив, що інформація про його смерть "дещо перебільшена". Тоді він перебував у лікарні.
Що відомо про Степана Хмару
Він народився 12 жовтня 1937 року в селі Боб'ятин, що на Львівщині. У радянські часи працював лікарем-стоматологом, водночас брав участь у дисидентському русі та розповсюджував самвидав та іншу заборонену в СРСР літературу.
Уперше його затримали у 1975-му році, втім, невдовзі відпустили через відсутність доказів у звинуваченнях щодо антирадянської пропаганди. Вже за 5 років, у 1980-му, за політичну та правозахисну діяльність Хмару засудили до 7 років ув'язнення в таборах суворого режиму та 5 років заслання. Покарання відбував у таборах на Уралі.
У 1987 році Степан Хмара повернувся в Україну, де став одним із керівників Української гельсінської спілки. У 1990 році став депутатом Верховної Ради від «Народного руху України».
У незалежній Україні продовжив політичну карʼєру — був народним депутатом від "Української консервативної республіканської партії" та "Батьківщини".
Підтримував Революцію на граніті, був учасником Помаранчевої революції, а у 2015 році оголосив голодування на підтримку політв'язнів.
Нагороджений званням Героя України з орденом Держави, також має ордени Свободи та князя Ярослава Мудрого.
Щонайменше три російські нафтопереробні заводи зупинили перероблення або скоротили обсяги виробництва через значні збитки на… Читати більше
Уряд запускає проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки.… Читати більше
Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз… Читати більше
У Кривому Розі на виконання розпорядження голови Дніпропетровської обладміністрації демонтували пам'ятники російським поетам Олександру Пушкіну… Читати більше
До стрілянини у Бориспільському районі Київської області причетний працівник «Муніципальної варти» громади, який входив до… Читати більше
До 100-річчя Українського радіо Національний банк України презентував пам'ятну монету, а "Укрпошта" урочисто погасила марку "Нове сторіччя… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.