Україна створила при міжнародному Хабі логістичний пункт для військової допомоги: навіщо це рішення
"Український логістичний пункт" буде створено поза межами держави, що дозволить нормативно регулювати діяльність персоналу України на міжнародному Хабі.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Міноборони.
У чому проблема?
Як зауважив заступник міністра оборони України Станіслав Гайдер, до цього діяльність українського персоналу на міжнародному Хабі партнерів ніяк нормативно не була врегульована.
Це спричиняло низку фінансових, адміністративних та організаційних складностей.
Яке рішення?
В оборонному відомстві розповіли, що Уряд ухвалив постанову, яка допоможе регулювати питання міжнародної військової допомоги.
Зокрема, мова про синхронізацію процесів у наданні:
- військової допомоги,
- обліку,
- моніторингу та контролю,
Окрім того, налагоджується ще логістика постачання.
Як це працює?
"Ця постанова дозволила запуск "Українського логістичного пункту" поза межами держави. Фактично, це український підрозділ при міжнародному Хабі, що поєднує логістичну мережу партнерів з українською", ― наголосив Гайдер.
До складу "Українського логістичного пункту" входять представники:
- Міноборони,
- Збройних Сил України,
- Міністерства внутрішніх справ,
- інших державних органів (за згодою).
Запуск логістичного пункту поза межами держави дозволить:
- налагодити координацію з приймання та транспортування вантажів,
- координувати переміщення українських військових для навчання за кордоном.
З цього слідує, що відтепер міжнародну допомогу по прибуттю в Україну Генштаб буде розподіляти її між складовими Сил безпеки.
А ось транспортуванням по підрозділах будуть займатися підрозділи логістики Сил оборони.
"Одна з найголовніших задач Міноборони – це моніторинг використання міжнародної військової допомоги в Силах безпеки й оборони. Тобто, завдяки цій постанові ми зможемо синхронізувати дані отриманої допомоги на рівні держави. Якщо раніше Нацгвардія, Прикордонна служба, Нацполіція вели внутрішній облік, то тепер Міноборони узагальнюватиме це в єдиному звіті", – пояснив заступник міністра оборони.
Варто додати, що у польському Бидгощі НАТО вирішило відкрити спільний навчальний центр, де українські військові навчатимуться та тренуватимуться разом із військовослужбовцями альянсу.
Нагадаємо, що у Міністерстві оборони України створюють можливість вести електронні журнали для обліку військового майна.
Окрім того, Міністерство оборони завершило перший етап впровадження у ЗСУ автоматизованої системи управління оборонними ресурсами на базі System Analysis Program Development (SAP).