Про це повідомляє Reuters з посиланням на шість джерел, передає Рубрика.
За словами трьох іранських джерел, Тегеран надав рф близько 400 ракет, серед яких велика кількість ракет Zolfaghar, балістичних ракет малої дальності типу Fateh-110.
Експерти зазначають, що Zolfaghar, дорожньо-мобільна одноступінчаста твердопаливна балістична ракета малої дальності, здатна вражати цілі на відстані від 300 до 700 км.
За даними іранського джерела, поставки розпочалися на початку січня після того, як наприкінці минулого року в Тегерані й москві відбулися зустрічі між іранськими та російськими військовими та представниками служб безпеки, на яких було укладено відповідну угоду.
Іранський військовий чиновник на умовах анонімності сказав Reuters, що відбулося щонайменше чотири поставки ракет, і найближчими тижнями їх буде ще більше.
«Буде більше поставок», – підтвердив інший іранський чиновник, оскільки, за його словами,
Ірану «дозволено експортувати зброю в будь-яку країну». У жовтні минув термін обмежень Радбезу ООН на експорт Іраном деяких видів ракет, безпілотників та інших технологій, зазначає Reuters.
Інший високопоставлений іранський чиновник сказав, що деякі ракети були відправлені до росії кораблями через Каспійське море, а інші були перевезені літаком.
Міністерство оборони Ірану, Корпус вартових Ісламської революції та Міноборони рф відмовилися від коментарів виданню щодо цієї інформації.
Варто зазначити, що на початку січня представник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі заявив, що росія «була близька до придбання» балістичної зброї малого радіуса дії в Ірану на додаток до ракет, які росіяни отримали з Північної Кореї. За його словами, Вашингтон бачив докази активного просування переговорів, але тоді не було жодних ознак того, що постачання відбулися.
Співпраця рф та Ірану
Росія активно використовує іранські дрони типу Shahed для атак по території України. Спочатку країни заперечували свою співпрацю, незважаючи на чисельні докази її наявності, однак у листопаді 2022 року Тегеран змінив позицію та визнав свою причетність.
Також країни нещодавно домовилися "протидіяти" санкціям Заходу. Голова Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав це важливим кроком у нарощуванні координації зусиль "членів світової спільноти щодо подолання незаконних санкцій".
Зокрема у листопаді стало відомо, що росія будує завод із виробництва "Шахедів".
Серед іншого, Тегеран надав російському режиму тисячі дронів-камікадзе, які вбивають цивільних українців, а також технологію їхнього виробництва.
Ще з минулого року з'являлись непідтверджені повідомлення про те, що Іран може передати Росії балістичні ракети.
Наприкінці листопада в Ірані заявили про "фіналізацію" угоди з Росією про постачання винищувачів Су-35, а також ударних вертольотів Мі-28 і навчально-бойових літаків Як-130 російського виробництва.
Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше
Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше
Інформація про нібито присутність військовослужбовців Північної Кореї на території Харківської області не відповідає дійсності. Про… Читати більше
В окремих частинах Святошинського, Шевченківського та Соломʼянського районів Києва тимчасово не працюватиме система оповіщення населення… Читати більше
Легендарна різдвяна пісня «Щедрик» авторства українського композитора Миколи Леонтовича стала музичною основою святкової реклами модного… Читати більше
Нещодавно у Львівській муніципальній бібліотеці провели збір листівок, малюнків та оберегів для захисників та захисниць.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.