Про це повідомила у Фейсбуці пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, передає Рубрика.
"Програма екстреного відновлення (Фаза 3) на суму 15,8 млрд японських єн, що становить понад 100 млн доларів США, буде спрямована на проєкти швидкого відновлення, серед іншого за напрямками: енергетичне обслуговування, транспортне сполучення, обладнання для гуманітарного розмінування", – йдеться в повідомленні.
Наразі за підтримки уряду Японії в Україні успішно впроваджують Програми екстреного відновлення Фаза 1 і Фаза 2, Проєкт екстреного відновлення і реконструкції.
У межах Фази 1 і Фази 2 Україні уже передають важливу спецтехніку та обладнання для потреб енергетичного, транспортного, аграрного, медичного, освітнього секторів, управління відходами від руйнувань, водовідведення, водопостачання та розмінування.
У межах Проєкту екстреного відновлення та реконструкції успішно впроваджують проєкти швидкого впливу, такі як:
Вони дають змогу зосередити зусилля на найнеобхідніших сферах.
Довідка
Зазначимо, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення про спрямування грантових коштів у сумі 21,83 млрд грн від уряду Японії на реалізацію Програми екстреного відновлення через спеціальний фонд держбюджету. Уряд також затвердив Порядок використання цих коштів.
"Ці кошти отримані відповідно до грантових угод між урядом України та JICA – Japan International Cooperation Agency Японським агентством міжнародного співробітництва, підписаних 9 березня та 13 квітня 2023 року", – йдеться у повідомленні.
Угодами передбачається, що грантові кошти будуть використані для покращення та підтримки обладнання для гуманітарного розмінування, транспортне та енергетичне обслуговування, управління відходами руйнувань, водопостачання, медичне обладнання та обладнання для надання освітніх послуг, аграрного сектору та сектору суспільного мовлення, а також комунальних послуг на рівні органів місцевого самоврядування.
Конференція з відновлення України в Японії
У японській столиці Токіо 19-20 лютого проходить конференції з відновлення України. Ймовірно, в ній візьмуть участь близько 200 японських та українських компаній.
Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда на відкритті Конференції з відновлення України у Токіо заявив, що Японія продовжуватиме надавати Україні різноманітну допомогу у відбудові та ділитися власним досвідом відновлення після руйнівних землетрусів.
Під час під час Японсько-Української конференції з економічного зростання та реконструкції в Токіо було підписано 56 документів про співпрацю між Україною і Японією.
Також Україна і Японія підписали Конвенцію про усунення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи та запобігання податковим ухиленням і уникненням та Протокол до неї.
Україна також долучилася до Joint Crediting Mechanism, що дозволить залучати японські інвестиції в програми декарбонізації різних секторів економіки.
Окрім того, Японія виділить 1,25 млрд євро для підтримки японських інвесторів в Україні.
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Печерський районний суд Києва обрав колишньому командирові 155 бригади Дмитру Рюмшину, військові з цієї бригади… Читати більше
На полях Національної обʼєднуючої платформи "Пліч-о-пліч: згуртовані громади" начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов… Читати більше
КНДР упродовж найближчих місяців надішле підкріплення північнокорейським військовим, які вже воюють на стороні росії проти… Читати більше
Співробітники ДБР у взаємодії із СБУ виявили нові факти у справі про прорив кордону на… Читати більше
Партнери України обговорюватимуть гарантії безпеки для неї, серед яких – збереження сильної армії, яку оснащують,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.