Про це йдеться у звіті Британської дослідницької організації Conflict Armament Research (CAR), повідомляє Рубрика, посилаючись на CNN.
Експерти вивчили 290 компонентів уламків північнокорейської балістичної ракети, які знайшли у січні у Харкові. Згідно з результатами дослідження, що 75% компонентів були розроблені та продані компаніями, зареєстрованими в Сполучених Штатах.
Інші 16% компонентів, знайдених у ракеті, були пов'язані з компаніями, зареєстрованими в Європі, виявили дослідники, і 9% – з компаніями, зареєстрованими в Азії.
Ці компоненти переважно становили систему навігації ракети, яку виробили у Північній Кореї.
У CAR зазначили, що виявлені компоненти можуть бути пов'язані з 26 компаніями зі штаб-квартирами у США, Китаї, Німеччині, Японії, Нідерландах, Сінгапурі, Швейцарії та на Тайвані. Доказів того, що йшлось про прямі поставки, немає: ймовірно, КНДР закупила західні компоненти через посередників, ухиляючись від санкцій.
Експерти також зазначили, що виявлені західні компоненти були виготовлені між 2021-2023 роками. Це дозволило аналітикам CAR припустити, що північнокорейська ракета, якою РФ ударила по Україні в січні, "не могла бути зібрана раніше березня 2023 року".
рф використовує балістичні ракети Північної Кореї
Координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі повідомив, що Росія придбала у Північної Кореї балістичні ракети. Їх уже використали для ударів по Україні.
Незабаром у ISW повідомили, що росія посилює спроби отримати балістичні ракети із-за кордону, оскільки ці ракети, можливо, ефективніші для проникнення або уникнення української ППО.
Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що у ПС наразі не можуть підтвердити інформацію про використання російською армією балістичних ракет, які передала Північна Корея.
Пізніше через таку інформацію про постачання північнокорейських ракет до РФ США скликали засідання Ради безпеки ООН.
Співробітники правоохоронних органів встановлюють країну виробництва ракет, якими російська федерація вдарила по Харкову 2 січня. Унаслідок обстрілу загинуло двоє мирних мешканців міста.
У Харкові експерти досліджують уцілілу хвостову частину ракети, яку РФ могла отримати з КНДР: візуально вона схожа на "Іскандер", однак є деякі технічні відмінності, крім того, експерти відзначають, що ракета була зібрана не так якісно.
У четвер, 11 січня, генеральний прокурор України Андрій Костін в ефірі Суспільне.Спротив підтвердив, що Росія вже використовує ракети з Північної Кореї на війні проти України.
Раніше Рубрика повідомляла, посилаючись на генерального прокурора України Андрія Костіна, уже щонайменше 24 балістичні ракети північнокорейського виробництва росіяни застосували під час ракетних обстрілів проти України.
Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше
Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше
Інформація про нібито присутність військовослужбовців Північної Кореї на території Харківської області не відповідає дійсності. Про… Читати більше
В окремих частинах Святошинського, Шевченківського та Соломʼянського районів Києва тимчасово не працюватиме система оповіщення населення… Читати більше
Легендарна різдвяна пісня «Щедрик» авторства українського композитора Миколи Леонтовича стала музичною основою святкової реклами модного… Читати більше
Нещодавно у Львівській муніципальній бібліотеці провели збір листівок, малюнків та оберегів для захисників та захисниць.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.