Новини

У Львівській політехніці відкрили першу на заході України лабораторію робототехніки: для чого це рішення

16 лютого за сприяння Проєкт USAID "Економічна підтримка України" (Проєкт USAID) у Tech StartUp School Львівська політехніка в рамках проєкту «Кращі технічні навички та інклюзивні умови для розвитку робочої сили в машинобудівному секторі України» відкрили Лабораторію робототехніки.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Проєкт USAID "Економічна підтримка України".

У чому проблема?

Директора Проєкту USAID Кірстен Пфайффер зазначила, що вкрай важливо підтримувати навчальні заклади, і допомагати студентам, які з часом обиратимуть кар'єру в інженерній, будівельній та логістичній галузях. А навички з робототехніки та автоматизації, зокрема, можуть мати значний вплив у цих галузях завдяки оптимізації всіх видів процесів. Адже збільшення кількості висококваліфікованих спеціалістів в Україні сприятиме економічному відновленню України.

"Я з нетерпінням чекаю, що на українському ринку праці з'явиться більше висококваліфікованих фахівців і, зрештою, більше ефективних процесів, що призведе до підвищення експортної спроможності України та відновлення стійкої економіки",  – наголосила Кірстен Пфайффер.

Яке рішення?

Під час презентації Лабораторії учасники обговорили перспективи співпраці університету з представниками державної влади та бізнесу з удосконалення освітніх програм, проведення лабораторних занять та досліджень. Студенти Львівської політехніки показали, які операції вже можуть виконувати роботи.

"Ми запрограмували рух роборуки та її взаємодію з реальними предметами за допомогою присосок, які працюють на вакуумі. Ми можемо запрограмувати робота, аби він рухався, підіймав предмети, переносив їх, малював, також роботи можуть співпрацювати між собою. Для кожного робота пишеться програма під конкретні задачі. У реальному секторі економіки такі роботи можна використовувати у промисловості, наприклад, на різних видах конвеєрів, робот переноситиме предмети, сортуватиме їх", – каже студент 1 курсу спеціальності Комп'ютерні науки (Системи штучного інтелекту) Євген Яцишин.

Представники бізнес-спільноти, які були на заході, виявили зацікавлення у співпраці з лабораторією.

"Наша компанія активно співпрацює із закладами освіти по всій Україні – ми відбираємо спеціалістів для роботи у нашій компанії. Зараз нам би дуже хотілося співпрацювати з Лабораторією, оскільки наші працівники створюють багато програм, які можна було б випробувати на цих роботах. Тобто, нам цікава наявність матеріальної бази університету, це дозволить готувати спеціалістів у робототехніці. Така колаборація бізнесу та освіти допомагає і бізнесу, і розвитку освіти", – сказав Андрій Переймибіда – керівник центру розвитку талантів компанії SoftServe Ukraine.

Як це працює?

Варто зазначити, що ця лабораторія – одна з чотирьох, які Проєкт USAID створює на базі Tech Startup School у Львівській політехніці.

"Наявність Лабораторії робототехніки допоможе нам розширити освітній аспект, оскільки студенти можуть навчатися через виконання проєктів – студент не лише змоделює ситуацію, а й перевірить її за допомогою цих роботів. Науковці також зможуть тут працювати, перевіряючи свої гіпотези. Ще один аспект – це співпраця з бізнесом, який зацікавлений у такому обладнанні та допоможе нам зробити певні проєкти комерційними, вивести їх на ринок", – говорить керівник Tech StartUp School Львівської політехніки Назар Подольчак.

Для облаштування Лабораторії Проєкт USAID придбав обладнання для розвитку інженерії та робототехніки: роботизовану руку з фурнітурою та шість настільних колаборативних роботів. Участь у заході взяли представники Проєкту USAID, ректорату Львівської політехніки, викладачі та студенти, представники бізнес-спільноти.

Команда лабораторії запрошує стейкхолдерів, студентів та викладачів приєднатися до роботи лабораторії та надалі підтримувати роботу та розвиток робототехніки в Україні.

Нагадаємо, нещодавно Проєкт USAID закупив метрологічне та ІТ-обладнання для Львівської політехніки: ультразвуковий дефектоскоп, дефектоскоп для магнітно-порошкового контролю з електромагнітними затискачами, візуально-вимірювальний інструментарій, інтерактивну освітню систему з мовним класом, електронну стаціонарну відеолупу, зразки для магнітно-порошкового контролю, свердла, фрези, цанги. У найближчі місяці Проєкт USAID планує закупити та передати університету решту обладнання та пристроїв. Це дозволить завершити укомплектування Центру досліджень «Інженерія та робототехніка» та інклюзивного навчального простору «Без обмежень», забезпечити модернізацію навчальних програм за спеціальностями "Промислове машинобудування", "Технічна механіка", "Комп'ютерні науки" та "Автоматизовані системи управління технологічними процесами", розробити й провести короткострокові курси для підвищення кваліфікації працівників машинобудівної галузі. Синергія усіх запланованих заходів забезпечить розширення доступу до якісної інженерної освіти для студентів університету та працівників партнерських компаній, включаючи людей з обмеженими можливостями.

Свіжі дописи

  • Новини

У Вашингтоні вперше зазвучав “Дзвін солідарності” з Україною, який виготовлений з переплавлених гільз

Дзвін, виготовлений із гільз, використаних у війні в Україні, вперше пролунав у Національному соборі Вашингтона.… Читати більше

Friday January 3rd, 2025
  • Новини

У Румунії відбувся Міжнародний фестиваль українських колядок

Міжнародний фестиваль українських колядок пройшов у приміщенні Тіміської філії Союзу українців Румунії. Цей захід об’єднав… Читати більше

Friday January 3rd, 2025
  • Новини

Усе менше українців готові нести тягар війни, скільки цього буде потрібно, – КМІС

Зменшилась кількість громадян України, які готові нести тягар війти стільки, скільки цього буде потрібно. За… Читати більше

Friday January 3rd, 2025
  • Новини

Обвинуваченому у вбивстві Фаріон продовжили термін тримання під вартою та призначили дату розгляду справи по суті

В'ячеславу Зінченку, обвинуваченому у вбивстві Ірини Фаріон, Шевченківський районний суд Львова продовжив термін тримання під… Читати більше

Friday January 3rd, 2025
  • Новини

ЗСУ та Нацгвардія звітуватимуть про ураження ворога через “Армію+”, – Умєров

Кабінет Міністрів у п'ятницю, 3 січня, підтримав запуск проєкту "Звіт про ураження", що дозволить цифровізувати… Читати більше

Friday January 3rd, 2025
  • Новини

Міноборони допустило для використання у Силах оборони машину для маскування “Coyote”

Міністерство оборони кодифікувало і допустило до постачання Силам оборони спеціальну машину для маскування “Coyote”. Також… Читати більше

Friday January 3rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.