Про це повідомляє Bloomberg.
Справу проти рф ще у 2005 році розпочали три найбільші акціонери "ЮКОСа":
Акціонери посилались на те, що росія ввела політично вмотивовані податкові навантаження на найбільшу на той час нафтову компанію росії, що призвело до її банкрутства та стягнення активів на користь державної "Роснєфті".
Суд у Гаазі виніс рішення на користь акціонерів і зобов'язав росію виплатити найбільшу в історії суму арбітражу у 50 мільярдів доларів компенсації, ще у 2014 році.
Своєю чергою російська федерація намагалася оскаржити рішення арбітражу і скасувати його.
Частково рішення було скасовано у 2021 році вищим судом Нідерландів, який попросив суд нижчої інстанції переглянути одну з підстав справи ще раз.
Тоді Верховний суд Нідерландів вирішив, що суд Гааги помилково проігнорував аргумент росії про те, що акціонери, ймовірно, здійснили шахрайство в арбітражній процедурі.
В кінцевому висновку, росії не вдалось скасувати рішення суду в Гаазі, що змушує її виплатити колишнім акціонерам колишнього "ЮКОСа" понад 50 млрд дол.
У лютому цього року колишні акціонери "ЮКОСа" досягли першого успіху в арешті російських активів. Вони отримали наказ про стягнення боргу за порожню ділянку землі в дорогому районі Лондона Кенсінгтон. Ця ділянка була придбана російською федерацією за 8 мільйонів фунтів стерлінгів у 2006 році.
У листопаді минулого року британський суддя відмовив росії в імунітеті у справі, купленій акціонерами "ЮКОСа". Він дійшов висновку, що державі доведеться відповісти в суді, чому вона не виплатила рекордну суму арбітражного рішення, яка зараз становить майже 60 мільярдів доларів, включаючи відсотки.
Хронологія навколо "ЮКОСа":
Після того, як у 2014 році голландський арбітражний суд зобов'язав росію виплатити збитки, колишні акціонери "ЮКОСа" спробували заарештувати активи в таких країнах, як Франція, Бельгія, США, Нідерланди та Індія. У Бельгії та Франції державні активи, які були заморожені, були розблоковані після російських протестів.
Однак в росії зазначили, що вони не зобовʼязані виплачувати гроші акціонерам колишнього "ЮКОСа".
Нагадаємо, що у жовтні 2022 року вищий суд Швейцарії відхилив апеляцію Москви, що зобовʼязує Росію виплатити 2,63 млрд доларів Yukos Capital.
російський лідер володимир путін заявив про успішне випробування ракетної системи «Орешник», якою росіяни поцілили по… Читати більше
Кабінет Міністрів України затвердив план реалізації Стратегії морської безпеки, розроблений Міністерством оборони. Про це пише… Читати більше
Коли в Україні немає повітряної тривоги та російських обстрілів, усі органи влади, державні структури, виробництва… Читати більше
Починаючи з ночі 22 листопада росія не припиняє атакувати Україну ударними дронами типу "Shahed" та… Читати більше
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що у межах чеської ініціативи до кінця цього року в… Читати більше
У Харкові встановили новорічну ялинку на станції метро "Університет". Про це повідомила у Телеграмі пресслужба комунального підприємства… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.