fbpx
Сьогодні
10:52 19 Лют 2024

Україна та Японія підписали 56 документів з питань відновлення та економрозвитку, - Шмигаль

English version here

Фото: Телеграм /Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що під час Конференції з економічного розвитку та відбудови в Токіо було підписано 56 документів про співпрацю між Україною та Японією.

Про це він повідомив у Телеграмі, пише Рубрика.

"56 документів підписали представники України та Японії в межах Конференції з економічного розвитку та відбудови в Токіо. Серед них міжурядові угоди, меморандуми, домовленості між бізнесами та представниками місцевої влади", – поінформував він.

За словами Шмигаля, було підписано міжурядову конвенцію про уникнення подвійного оподаткування, що надзвичайно важливо для японського бізнесу, який планує нові проєкти в Україні.

Фото: Телеграм /Денис Шмигаль

Водночас було підписано більше десятка домовленостей про підтримку відбудови України з потужними японськими організаціями: JICA, JETRO, Експортно-кредитним агентством NEXI та Японським банком міжнародного співробітництва.

Крім того, сторони підписали грантові угоди щодо реалізації програм відновлення, а також низку документів між Міністерством аграрної політики України та японськими компаніями, які передбачають надання Україні різної сільгосптехніки та обладнання.

"Міжурядовий меморандум про співробітництво у сфері освіти та технологій. Японія один із лідерів у цих сферах. Важливо побудувати справжнє партнерство", – підкреслив глава уряду.

Фото: Телеграм /Денис Шмигаль

Він додав, що Нафтогаз та Японія домовилися про спільний проєкт у сфері вітроенергетики, а оператор газотранспортної системи України підписав Меморандум щодо підготовки до модернізації газокомпресорних станцій.

Підписано й інші документи у сфері енергетики, телекомунікацій, інфраструктурного будівництва та екології.

"Японія вже показала лідерство щодо фінансової підтримки України. Тепер Японія має стати одним з лідерів українського відновлення та інвестицій в нашу економіку", – резюмував Шмигаль.

Довідка

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на чолі урядової делегації розпочав візит у Токіо.

Шмигаль наголосив, що Україна налагоджує контакти між бізнесами та зміцнює міжурядовий діалог.

Він запросив японський бізнес стати частиною українського економічного дива.

За словами Шмигаля, уряд вивчає досвід японської модернізації та аналізує все те, що дозволило японській економіці увійти до п'ятірки найбільших у світі, для того, щоб у світі з'явилося "українське економічне диво".

Під час Конференції з економічного розвитку та відбудови, що проходить у Токіо за участі Прем'єр-міністра Японії Фуміо Кішіди, очільник українського уряду повідомив про основні сфери, в які Україна пропонує інвестувати японському бізнесу вже зараз. Це, підкреслив Шмигаль:

  • енергетика,
  • атомна генерація,
  • видобуток та зберігання газу,
  • проєкти у сфері водневої енергетики,
  • гідроенергетика.

Також, повідомив він, це аграрний сектор.

"Завдяки японським технологіям та інвестиціям можемо реалізувати амбітні проєкти у сфері виробництва добрив та food production", – зауважив Прем'єр-міністр.

Крім того, зазначив голова уряду, це інфраструктура, і "ми зацікавлені в участі японських інвесторів у проєктах будівництва швидкісних доріг та залізниць, мостів, а також у відбудові зруйнованих міст".

"Автомобілебудування. Запросив лідерів японської автоіндустрії відкривати виробництва в Україні", – повідомив Шмигаль.

Як зазначив голова Кабінету міністрів, це також видобуток корисних копалин.

"У надрах України зберігається до третини доведених європейських запасів літію. Цей ресурс дозволяє створити замкнутий цикл виробництва електромобілів для їх подальшого експорту до ЄС", – наголосив Шмигаль.

Крім того, за його словами, це "ІТ, цифрові технології, кібербезпека. Україна пропонує для ІТ-компаній одні з найвигідніших умов у світі з точки зору податків та регуляцій".

"Запрошуємо японський бізнес стати частиною "українського економічного дива". Всі, хто інвестує в нашу економіку сьогодні, в наступні роки отримає неймовірні вигоди та можливості", – підкреслив Шмигаль.

Як повідомляла Рубрика, Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда на відкритті Конференції з відновлення України у Токіо заявив, що Японія продовжуватиме надавати Україні різноманітну допомогу у відбудові та ділитися власним досвідом відновлення після руйнівних землетрусів.

Що відомо про Конференцію з відновлення України

Нагадаємо, перша конференція відбулася в кінці квітня 2023 року в італійській столиці Рим, на якій були присутні представники понад 150 вітчизняних компаній.

Вони змогли зустрітися напряму з італійськими бізнесменами та обговорити можливості співпраці на багатьох напрямках та навіть укласти деякі контракти.

Також, 21-22 червня у Лондоні відбулась друга Конференція з відновлення України (Ukraine Reform Conference). Тоді під час віртуального виступу президент Зеленський назвав п'ять головних принципів, серед яких єдність, стабільність, розвиток, безпека та демократія, будуть закладені в основу повоєнної відбудови України, яка є можливою за допомоги міжнародної підтримки.

Наступна конференція з відбудови пройде в м. Токіо (Японія) за участі прем'єр-міністрів обох країн, яка відбудеться 19-20 лютого 2024 року.

Як повідомлялось, у японській столиці Токіо 19-20 лютого у конференції з відновлення України, імовірно, візьмуть участь близько 200 японських та українських компаній.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: