Про це інформує Рубрика.
У чому проблема?
"Забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом – одна з ключових задач Уряду на багато років вперед. Йдеться про сотні тисяч українських сімей, які втратили домівки. Це великий виклик", – зазначила Віцепрем'єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
Яке рішення?
16 лютого Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міжнародна організація з міграції (МОМ), п'ять обласних державних адміністрацій та дванадцять громад підписали меморандуми про співпрацю, що дозволить забезпечити доступним житлом переселенців та постраждалих від війни людей.
Житловий проєкт, що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Німецький банк розвитку (KfW), передбачає будівництво до 2 000 квартир для приблизно 6 000 осіб у:
Житло стане доступним для внутрішньо переміщених осіб та вразливого місцевого населення завдяки механізму оренди, який буде розроблено та впроваджено в рамках проєкту.
Як це працює?
Громади, які беруть участь у проєкті, були відібрані на основі таких критеріїв як:
Це Хотин та Чернівці Чернівецької області, Коломия Івано-Франківської області, Ірпінь та Горенка Київської області, Агрономічне, Ладижин та Хмільник Вінницької області, Старий Самбір, Дрогобич та Кам'янка-Бузька Львівської області. Останні дві громади також приймають переселенців із Сєвєродонецька, з яким також підписано меморандум про взаєморозуміння щодо реалізації житлового проєкту.
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій здійснюватиме загальну координацію проєкту.
"Ми щиро вдячні за постійну підтримку, зокрема, Уряду Німеччини, з яким у нас давня історія співпраці. А також Міжнародній організації з міграції, яка розпочала цей проєкт забезпечення українських переселенців житлом ще до повномасштабного вторгнення", – наголосила Ірина Верещук.
Голова Представництва МОМ в Україні Алессія Скіавон зазначила:
"За останніми даними МОМ, п'ята частина внутрішньо переміщених осіб планує залишитися та інтегруватися у своєму нинішньому місці проживання. Пошук довгострокових рішень житлових проблем є запорукою успіху.
Правові та технічні положення, апробовані в рамках проєкту доступного житла, можуть стати основою для подальших масштабних проєктів міжнародної допомоги у сфері житлової політики в Україні", – додала вона.
Довідка
Після вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року МОМ була змушена реструктурувати свій житловий проєкт, який було розпочато за фінансової підтримки Німеччини у 2020 році і який спочатку передбачав будівництво житлових будинків у Краматорську та Сєвєродонецьку.
З 2022 року в рамках оновленої ініціативи МОМ розпочала підготовчі роботи, які включають підготовку проєктно-кошторисної документації та, у випадку Київської області, процедури розмінування. Усі громади, які беруть участь у проєкті, були ознайомлені з найкращими міжнародними практиками у сфері комунального житла та пройшли тренінги з управління доходами від оренди житла на користь своїх громад.
Як повідомлялось, на засіданні 2 лютого депутати Бундестагу ухвалили в другому та відразу в третьому читанні державний бюджет на 2024 рік. Допомога Україні – майже €7,6 мільярда.
Нагадаємо, уряд Німеччини у співпраці з Німецьким банком розвитку KfW домовився з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) про подальше сприяння відновленню та стійкості внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та інших постраждалих груп населення в Україні, шляхом розробки довгострокових рішень за допомогою трьох нових ініціатив.
Тако ж повідомлялось, що Німецький банк розвитку KfW виділяє НЕК "Укренерго" 24 млн євро на відновлення підстанції, пошкодженої внаслідок ракетних обстрілів.
Вперше британський журнал Times Higher Education представив Interdisciplinary Science Rankings 2025, де оцінив внесок університетів… Читати більше
На території тимчасово окупованої частини Херсонської області посилилися репресії відносно проукраїнських дітей. Зокрема, так звані… Читати більше
російська федерація розробила цілу систему катувань для полонених. Окремих “спеціалістів” навіть навчають різним видам тортур.… Читати більше
Президент Володимир Зеленський висловив впевненість, що очільник Кремля володимир путін поставив завдання російському військовому командуванню витіснити українські… Читати більше
Офіційний Париж надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої… Читати більше
Розвідка Сполучених Штатів частково розсекретила звіт, у якому йдеться про вбивства російськими спецслужбами політичних опонентів очільника Кремля… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.