Екопоселення на Івано-Франківщині шукає учасників на безплатну програму відновлення
Команда запрошує військових, ВПО та волонтерів долучитися до екоретриту в Карпатах.
У чому проблема?
Досвід війни негативно відобразився на ментальному та фізичному стані українців. Національний інститут стратегічних досліджень зазначає, 40-50% населення потребуватимуть психологічної допомоги. Серед них військові та ветерани, у яких тривожні та депресивні розлади трапляються частіше, ніж у цивільних.
Яке рішення?
До повномасштабного вторгнення екопоселення Тепла Гора, що в селі Черетів на Івано-Франківщині, створило свою базу екоретриту, куди на відпочинок могли приїхати охочі зі всієї країни.
У 2022 році локація стала притулком для внутрішньо переселених осіб та, окрім постійних відвідувачів, почала безоплатно приймати волонтерів, військових та ВПО на програму відновлення, яка згодом стала постійною. Наразі команда шукає людей на програму 2024 року. Реєстрація за посиланням.
Як це працює?
Софія Левінська, жителька екопоселення, розповідає, на початку 2022 року до них приїжджали люди, які шукали безпечного простору. Саме тому їхня спільнота створила програму "Коло відновлення", щоб допомогти тим, хто цього потребує, справитися зі страхом, депресією, тривогою та соціальною ізоляцією. Дівчина додає, команда пишається тим, що за два роки вони прийняли 270 осіб, деякі з яких згодом стали повноцінною частиною команди.
Програма з відновлення включає: комунікацію зі спільнотою, в якій панує атмосфера прийняття; взаємодію з природою; заняття спортом, йогою, медитацією; духовні практики; спільні творчі майстерні та садотерапію (психологічна практика, в якій застосовують догляд за городиною та квітами, — ред.). Учасники проживають на території садиби впродовж 10 днів. Особливої уваги надають харчуванню — фрукти та овочі вирощують самостійно. На локації є центр для навчань та спільних практик — "ОМ Центр", який команда самотужки реставрувала з автентичного сараю. Саме в ньому проходять майстеркласи, різноманітні практики та інші спільні активності.
Організатори слідкують за тим, як змінюється стан людей під час перебування в поселенні. У програмі брали участь люди з Харкова, Маріуполя, окремих міст Донеччини та інші. За результатами опитування команди, 90% учасників поділилися, що їхній емоційний стан покращився. Окрім програми відновлення, екопоселення стало майданчиком для ретриту ветеранів війни та цивільних волонтерів.
Мережа екопоселень України допомогла понад трьом тисячам переселенцям, волонтерам та ветеранам: у чому рішення
Більше про зелений перехід: ЄС запрошує українські міста приєднатись до своєї ініціативи "Виклик розумних міст"
"Шахти не законсервували належним чином, тож тепер вони ще небезпечніші", — як на Кіровоградщині борються з радіацією