Як інформує Рубрика, про це заявила віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина у коментарі Укрінформу на полях Мюнхенської безпекової конференції у відповідь на запитання про три основні меседжі за підсумками форуму.
Віцепрем'єр зазначила, що українська делегація провела в рамках конференції багато двосторонніх зустрічей.
"Ми маємо чітку ясність щодо подальших рішень з просування в напрямку переговорів про членство (України в ЄС – ред.) на березень, синхронізували позиції з європейськими урядовцями, проговорили секторальні питання, пов'язані з торгівлею", – сказала Стефанішина.
За її словами, дуже важливо також, що саме на Мюнхенській безпековій конференції сформувались два ключових меседжі у сфері оборони.
"Перший – це те, що європейська оборонна політика має бути посилена, вона має бути більш спроможною і суверенною у частині своєї безпеки…, і ці рішення вже будуть ухвалені. А, з іншого боку, самі прем'єри європейських країн підтверджують, що… треба зараз посилити свої зусилля, щоб передати Україні всю необхідну зброю", – зазначила вона.
Як третій, найважливіший, момент Стефанішина назвала внесення розуміння важливості голосування рішення про додаткову допомогу Україні в американському Конгресі.
"Тут я особливо пишаюсь тим, що вся Мюнхенська конференція як одна-єдина європейська команда працювала з американськими делегаціями – з віцепрезиденткою Гарріс, з республіканцями, з демократами, які були тут… Я думаю, що це дуже велике посилення, щоб, коли закінчиться перерва в американському Конгресі, це рішення було ухвалено. Ми на це дуже сподіваємося", – резюмувала урядовиця.
Що відомо про Мюнхенську конференцію-2024
Цього року ювілейна (минуло рівно 60 років з першого подібного заходу в Мюнхені) Мюнхенська безпекова конференція стартувала 16 лютого та триватиме до 18 лютого, в ній беруть участь понад 50 лідерів країн та 100 міністрів.
На порядку денному – світова безпекова криза, збройні конфлікти, проблеми міграції, клімат, розвиток новітніх технологій. А допомога Україні є однією з головних тем.
Зазначимо, що вперше на MSC будуть широко представлені країни Глобального Півдня. А от уряди Росії й Ірану не запрошені.
На заході очно бере участь і президент Володимир Зеленський. Він відвідує конференцію в рамках своєї поїздки до Німеччини та Франції, з якими підписав угоди про гарантії безпеки для України.
Зранку 17 лютого український Глава виступив з промовою: закликав зупинити агресора та вказав на ризики для світу.
У Мюнхені президент України Володимир Зеленський провів зустрічі президентом Азербайджанської Республіки Ільхамом Алієвим, прем'єркою Республіки Бангладеш Шейх Хасіною Вазед та прем'єром Нідерландів Марком Рютте.
У межах Мюнхенської конференції з питань безпеки Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із віцепрезиденткою Сполучених Штатів Америки Камалою Гарріс, а також з обраним Президентом Фінляндської Республіки Александром Стуббом.
Окрім того, Володимир Зеленський під час візиту до Мюнхена зустрівся з австралійським бізнесменом, засновником гірничодобувної компанії Fortescue Metals Group Ендрю Форрестом, з яким обговорив питання відбудови України.
Наразі загрози вторгнення регулярних військ Білорусі зі своєї території в Україну немає. ЗСУ контролюють ситуацію… Читати більше
В окупованому Криму через розлив мазуту з затонулих російських танкерів постраждали вже понад 400 птахів. Їх доставили… Читати більше
Шабля гетьмана Івана Мазепи, що здійнялася над головою боксера Олександра Усика після здобуття перемоги над… Читати більше
Кабінет Міністрів України вніс до реєстру новий індустріальний парк «МИРОНІВКА» на території міста Миронівка Обухівського… Читати більше
Адміністрація Байдена планує оголосити про виділення останнього масштабного пакета військової допомоги Україні під час візиту… Читати більше
2025 рік має бути саме таким результативним у перемовинах щодо вступу України в ЄС, як… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.