Про це повідомляється на сайті премії, пише Рубрика.
Як зазначається, фільм також був номінований в категорії "Найкращий фільм іноземною мовою", однак перемогу здобула історична драма "Зона інтересу" Джонатана Ґлейзера.
Фільм "20 днів у Маріуполі", який показує облогу міста від 24 лютого 2022 року – режисерський дебют воєнного кореспондента, фотографа, відеографа та письменника Мстислава Чернова.
Стрічка створена у співпраці Associated Press та американських документалістів з Frontline.
Матеріал для фільму було відзнято під час перших днів облоги Маріуполя.
Також до створення картини були залучені фотограф Євген Малолєтка та продюсер і журналіст Василіса Степаненко.
Приїхавши до міста 24 лютого 2022 року, Чернов і Малолєтка висвітлювали роботу лікарів у місцевих госпіталях, фіксували численні жертви серед цивільного населення та залишили місто 15 березня в складі колони, яка виїхала після відкриття гуманітарного коридору.
У стрічці йдеться про початок повномасштабного вторгнення рф, бомбардування пологового будинку та порятунок автора стрічки та його колег з Associated Press з оточеного російськими військами міста.
У 2023 році автори стрічки стали лауреатами Пулітцерівської премії у категорії "Служіння суспільству".
Світова прем'єра "20 днів у Маріуполі" відбулася на фестивалі незалежного кіно у США "Санденс"-2023, де фільм отримав Приз глядацьких симпатій.
Фільм також номінували на премію "Оскар", як "Найкращий повнометражний документальний фільм".
Окрім того, фільм "20 днів у Маріуполі" режисера Мстислава Чернова отримав нагороду Гільдії режисерів Америки (DGA Awards).
Зазначимо, що стрічка "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова стала найкасовішим документальним фільмом українського прокату.
Довідка
У неділю, 18 лютого, проходить 77-ма церемонія вручення кінопремії Британської академії кіномистецтв.
Британська академія кіно та телевізійних мистецтв (BAFTA) — незалежна громадсько-благодійна організація Великобританії, а також власне нагороди, які вручаються цією інституцією за досягнення в галузі кінематографії, телевізійних мистецтв для дітей.
Академія була утворена 16 квітня 1947 року під керівництвом Девіда Ліна. У рік освіти та до 1976 року називалася Британською академією кіно. 1958 року до Кіноакадемії приєдналася Гільдія телевізійних продюсерів, а з 1976 року почала іменуватися Британською академією кіно та телевізійних фільмів. Лауреати як приз отримують золоту маску.
Церемонії вручення кінематографічних нагород Британської академії кіно і телевізійних мистецтв — поряд з присудженням премії "Золотий глобус", лауреатів якої обирають члени Асоціації іноземної преси Голлівуду, — є своєрідною генеральною репетицією "Оскара", оскільки в більшості випадків вони передбачають.
Вперше премію було вручено 1948 року в Лондоні.
З 2001 року було зміщено термін проведення урочистостей — з квітня на лютий, щоб церемонія вручення премій BAFTA передувала церемонії вручення премій "Оскар".
Кіт Келлог, якого обраний президент США Дональд Трамп вирішив призначити спеціальним посланцем щодо України, прагне… Читати більше
Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський висунув пропозицію створити марку «Будапештський меморандум — це х…я» після інтерв’ю… Читати більше
9-річний Роман Олексів, який отримав опіки 45% поверхні тіла внаслідок ракетного удару рф по Вінниці… Читати більше
Операція ЗСУ, яка триває п'ять місяців на території Курської області рф, суттєво змінює всю оперативну… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський візьме участь у зустрічі у форматі "Рамштайн", яка відбудеться вже завтра,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.