Про це пише Рубрика.
У чому проблема?
Сміттєзвалища та сміттєві полігони негативно впливають на довкілля: забруднення землі води та повітря.
Проблема накопичення сміття на звалищах стоїть досить гостро. Щороку кожен українець генерує від 300 до 500 кілограмів сміття. В масштабах країни загальна сума сягає понад 350 мільйонів тонн сміття, а загалом на сміттєзвалищах накопичено понад 12 мільярдів тонн.
Яке рішення?
Старі звички поводження з відходами більше не працюють. Нам потрібно запроваджувати нові звички"
Рециклінг та повторне використання – один з кроків.
У рамках проєкту з екологічного відновлення Люботина, який реалізують Zero Waste Kharkiv, експертка з управління відходами Ольга Хандогіна розкаже чому важливо запобігати утворенню відходів, як розпочати сортування та на що звернути увагу, а також про зв'язок компостування та викидів парникових газів на прикладі міста Люботин Харківської області.
Як це працює?
Відбудеться захід, на якому ви дізнаєтесь чому відходи та сміття не одне й те саме та як це управляти власними відходами та відходами громади!
На заході ви дізнаєтесь:
Люботин – друге місто після Львова поза межами Європейського союзу, що підписало зобов'язання зменшити кількість залишкових відходів, ставши на шлях до zero waste сертифікованого міста.
Громадська організація "ЦГМІ" (Zero Waste Kharkiv) – організація-фасилітатор, яка вже четвертий рік поспіль допомагає Люботинській міській раді реформувати систему управління відходами на території громади, зокрема запроваджувати систему публічного компостування.
На сьогодні у Європейському союзі Директива 2008/98/ЄС встановлює ієрархію управління відходами, а саме запобігання утворенню, повторне використання, рециклінг, компостування тощо.
"Впровадження сучасних операцій в поводженні з відходами в громадах (наприклад, компостування, сортування, повторне використання) — це не тільки зменшення кількості відходів, що надходять на поховання на полігони та займають місце, але й загальне оздоровлення навколишнього середовища та боротьба з глобальними екологічними проблемами, такими, як зміна клімату", каже Ольга Хандогіна.
Також ви дізнаєтесь про результати дослідження щодо впливу компостування на викиди парникових газів, що проводилось, спираючись на компостування відходів. Чи здатне компостування органічних відходів об'ємом 16 м3 вплинути на ситуацію в цілому та на скільки? Дізнайтеся на заході!
Кожному, хто планує відвідати зустріч, необхідно заповнити коротеньку анкету.
Нагадаємо, що Рубрика розбиралася, яким чином можна перетворити руїни на нові будівлі та чому повторне використання уламків — це дешевше та екологічніше, ніж їх захоронення. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Відходи від війни: що це таке та як із ними впоратись?"
Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький повідомив, що патрульні поліцейські з 21 грудня… Читати більше
На всіх ділянках фронту зараз особливо необхідні маскувальні сітки та окопні свічки. Запорізькі волонтери розпочали… Читати більше
Офіс омбудсмена України працює над тим, щоб російську федерацію виключили з усіх міжнародних інституцій з… Читати більше
Посол України в Польщі Василь Боднар заявив, що більше за тисячу заяв надійшло до Українського… Читати більше
Поліція столиці викрила двох чоловіків, які представляючись колишніми військовими Збройних сил, просили гроші у перехожих біля… Читати більше
російські загарбники знову залякують українців "потужним ударом". Однак варто пам'ятати, що небезпека триває щоденно вже… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.