Про це пише Рубрика, посилаючись на Офіс Глави держави.
Зустріч з президентом Азербайджанської Республіки Ільхамом Алієвим
Як повідомляють, глава Української держави привітав співрозмовника з перемогою на нещодавніх дострокових виборах Президента Азербайджану та висловив упевненість у подальшому зміцненні українсько-азербайджанських відносин.
"Ми дуже цінуємо теплі відносини між нашими державами та нашими суспільствами", – сказав Зеленський.
Президенти наголосили на незмінній взаємній підтримці суверенітету й територіальної цілісності обох держав.
Під час зустрічі лідери обговорили двосторонню співпрацю в торговельно-економічній, енергетичній, гуманітарній та інших сферах.
Зеленський відзначив допомогу Азербайджану в забезпеченні надійного функціонування енергетичної системи України. Окремо він подякував Ільхаму Алієву за реалізацію проєктів з відбудови міста Ірпеня та висловив сподівання на подальший внесок Азербайджану в економічне відновлення України.
Лідери обговорили можливі спільні економічні проєкти, серед іншого в енергетичній галузі. Зокрема, йшлося про можливе використання українських газосховищ.
Співрозмовники скоординували майбутні спільні зусилля. Зеленський розповів Ільхаму Алієву про підготовку до Глобального саміту миру у Швейцарії.
"Наша підтримка територіального суверенітету і цілісності України є непорушною і це не зміниться. Ми, як країна, яка потерпала від окупації, чудово розуміємо вашу ситуацію і бажаємо миру українцям та Україні", – відповів Алієв.
Зустріч з прем'єр-міністеркою Республіки Бангладеш Шейх Хасіною Вазед
Глава держави подякував очільниці уряду Бангладеш за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, зокрема на майданчику ООН. Зеленський також наголосив на важливості підтримки українських ініціатив з боку Бангладеш.
Володимир Зеленський розповів Прем'єр-міністерці про:
Президент запропонував Республіці Бангладеш долучитися до імплементації Формули та взяти участь в інавгураційному Глобальному саміті миру.
Окремо Глава держави поінформував співрозмовницю про зусилля України зі:
Президент України та Прем'єр-міністерка Бангладеш також обговорили перспективи налагодження співпраці в торговельно-економічній сфері, зокрема щодо постачання української аграрної продукції до цієї країни.
Зустріч з прем'єром Нідерландів Марком Рютте
Глава держави подякував Королівству Нідерланди та особисто Марку Рютте за тверду й вагому підтримку України під час повномасштабного вторгнення Росії.
Володимир Зеленський докладно поінформував співрозмовника про ситуацію на фронті. Він відзначив:
Сторони обговорили подальшу оборонну підтримку України, потреби в ППО та артилерії. Окремо зупинилися на діяльності міжнародної авіаційної коаліції, важливій ролі Нідерландів у процесі підготовки українських пілотів на території Румунії та передачі Україні винищувачів F-16.
Президент України відзначив успішну роботу команд двох країн над проєктом двосторонньої безпекової угоди на основі Вільнюської декларації G7.
Лідери також обговорили реалізацію Української формули миру та підготовку до проведення першого Глобального саміту миру у Швейцарії.
Окрему увагу Володимир Зеленський і Марк Рютте приділили інтеграції України в НАТО.
Варто додати, що на протокольній частині зустрічі, голландські журналісти попросили лідерів прокоментувати, як вплине на їхні відносини можливий перехід Марка Рютте на посаду генсека НАТО.
Зеленський пообіцяв, що вимагатиме від "свого друга Марка" рішення про запрошення України до Альянсу.
"У нас будуть тверді відносини, і Марку доведеться відповідати на складне запитання від України, якщо він стане генеком НАТО – а я сподіваюся, що він стане. Це запитання – (про надання) запрошення для України до НАТО", – заявив президент України.
Президент додав, що очікує на сприяння Рютте у втіленні цієї мети.
Що відомо про Мюнхенську конференцію-2024
Цього року ювілейна (минуло рівно 60 років з першого подібного заходу в Мюнхені) Мюнхенська безпекова конференція стартувала 16 лютого та триватиме до 18 лютого, в ній беруть участь понад 50 лідерів країн та 100 міністрів.
На порядку денному – світова безпекова криза, збройні конфлікти, проблеми міграції, клімат, розвиток новітніх технологій. А допомога Україні є однією з головних тем.
Зазначимо, що вперше на MSC будуть широко представлені країни Глобального Півдня. А от уряди Росії й Ірану не запрошені.
На заході очно бере участь і президент Володимир Зеленський. Він відвідує конференцію в рамках своєї поїздки до Німеччини та Франції, з якими підписав угоди про гарантії безпеки для України.
Наприкінці січня в Україні відбудеться прем’єра фільму “Одного літа в Україні”, що розповідає про іноземних… Читати більше
У Давосі українська група ДТЕК та данська Vestas, яка є провідним світовим виробником вітрових турбін,… Читати більше
“Рубрика” розповідає деталі. У чому проблема? За кордоном все частіше запитують: “Чи досі в Україні… Читати більше
Президент Володимир Зеленський у Давосі зустрівся з прем’єр-міністром, міністром закордонних справ Катару Мухаммадом бін Абдулрахманом… Читати більше
Відділення компанії Nova Post запрацювало у Манчестері та стало третім у Сполученому Королівстві. Ще два… Читати більше
Екіпажі евакуаційного автобуса "Австрійка", названого на честь загиблої бойової медикині Наталії Яцун (Фраушер), досягли важливого… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.