Новини

Компенсацію за робоче місце для особи з інвалідністю можна отримати через Дію: як працює це рішення

Відтепер роботодавці, які облаштували робоче місце для людини з інвалідністю, можуть отримати компенсацію від держави через Дію.

Про це повідомила Перший віцепрем'єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко, пише Рубрика.

У чому проблема?

Для усунення бар'єрів на робочому місці  у серпні минулого року було запроваджено програму компенсацій роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю.

"Жодна людина не повинна відчувати бар'єрів, в якому б місці, чи на якій посаді вона б не працювала. Ми даємо роботодавцям можливість зробити робоче середовище для своїх працівників максимально комфортним та безпечним. Вони можуть придбати для співробітників з інвалідністю необхідні їм меблі, обладнання, допоміжні засоби, а держава компенсує їх вартість", – зазначила Юлія Свириденко. 

Яке рішення?

Відтепер отримати таку компенсацію роботодавці можуть швидше й простіше – через портал Дія.

За словами Юлії Свириденко від початку запуску програми роботодавці облаштували понад 100 робочих місць для працівників з інвалідністю та отримали майже 7 млн грн компенсації від держави.

Як це працює?

Відповідно до умов програми, роботодавець може отримати компенсацію за облаштування робочого місця за працевлаштованих  людей з 1 групою інвалідності — до 106,5 тис. грн, з 2 групою інвалідності — до 71 тис. грн.

Щоб отримати компенсацію за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю через портал Дія, роботодавцю необхідно:

  • авторизуватися на порталі Дія за допомогою КЕП;
  • заповнити заяву: вказати дані про особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;
  • прикріпити документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів та довідку медико-соціальної експертної комісії, яка засвідчує інвалідність співробітника;
  • вказати IBAN свого рахунку;
  • підписати заяву КЕПом.

Рішення буде ухвалене впродовж 10 робочих днів, в разі позитивного – кошти надійдуть на рахунок впродовж 5 робочих днів.

Також роботодавець може отримати компенсацію через подання заяви до регіонального центру зайнятості в паперовій або електронній формі.

Програма реалізується Міністерством економіки та Міністерством цифрової трансформації, послугу надає Державна служба зайнятості.

Свіжі дописи

  • Новини

Команда Трампа наполягає на виході США із ВООЗ у день інавгурації, – ЗМІ

Команда обраного президента США Дональда Трампа наполягає на виході країни зі складу Всесвітньої організації охорони… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Науковці в джунглях Перу відкрили 27 нових видів тварин: сом з великим носом й миша-амфібія

Дослідники влітку 2022 року у джунглях Перу провели експедицію та виявили 27 нових видів ссавців,… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

З-під обстрілів до нових домівок: врятовані сервали успішно пройшли реабілітацію в КиївЗоо

Минулого року зоозахисники врятували чотирьох сервалів із зони бойових дій у Кураховому, Донецька область, і… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Польща передала Україні три гелікоптери для підтримки навчань та поліцейських операцій

Україна отримала три гелікоптери в рамках допомоги від польського Урядового агентства стратегічних резервів (RARS), зокрема… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Віддав життя за Україну: на фронті загинув командир “Вільної Грузії”, доброволець Бадрі Кварацхелія

Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

В Україні презентували онлайн-платформу “Вільний степ” для підтримки постраждалих від війни

В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.