Гарріс: Білий дім продовжить працювати з Конгресом щодо ухвалення пакета допомоги Україні

Адміністрація президента Сполучених Штатів Джо Байдена й надалі працюватиме з Конгресом, щоб ухвалити пакет допомоги для України.

Про це під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції заявила віцепрезидентка США Камала Гарріс.

Як наголосила вона, США віддані своїм зобов'язанням перед союзниками в НАТО, а сам Альянс – сильніший, ніж будь-коли, його східний фланг у Європі значно посилений присутністю американських сил.

"І я вірю, як я вже казала раніше, що НАТО – найвеличніший військовий альянс, який колись був у світі", – заявила вона.

Віцепрезидентка нагадала, що стаття 5 Статуту НАТО про колективну оборону була застосована лише раз – після теракту Аль-Каїди 11 вересня 2001 року, "і НАТО були поряд зі США".

Нині НАТО – сильніше, ніж будь-коли, а його східний фланг у Європі значно посилений, зокрема присутністю американських сил. Однак європейські партнери також виконують свою частину зобов'язань і все частіше відповідають меті витрачати мінімум 2% ВВП на оборону.

Також Гарріс запевнила, що Білий дім буде і надалі працювати з Конгресом щодо допомоги Україні.

"За підтримки двопартійної більшості в обох палатах Конгресу США ми працюватимемо, щоб забезпечити критично важливе озброєння та ресурси, які так потрібні Україні", – підкреслила Гарріс.

Віцепрезидентка США нагадала, що два роки тому також брала участь у Мюнхенській конференції – напередодні повномасштабного нападу РФ на Україну.

"Багато хто думав, що Київ впаде за лічені дні. Попри це, вміння й сміливість України, разом із лідерством президента Зеленського та коаліції 50 держав, яку очолили США, дозволили Україні досягти того, що, як багато хто думав, – неможливого. Сьогодні Київ – вільний і сильний", – заявила американська посадовиця.

Віцепрезидентка США додала, що війна, яку веде президент рф володимир путін, вже стала "очевидним провалом для росії". Адже Україна повернула більш ніж половину захоплених ворогом територій, а рф зазнала значних втрат.

"Ми також змусили Росію понести економічні витрати за її агресію. І разом із нашими партнерами у Групі семи ми заморозили суверенні активи Росії й чітко дали зрозуміти, що РФ має заплатити за збитки, які завдала Україні.

Я вітаю нещодавнє рішення ЄС про 54 млрд доларів на підтримку України, на додачу до понад 100 млрд доларів, які наші європейські союзники й партнери уже виділили", – заявила вона.

Зі слів Гарріс, відданість США своїм зобов'язанням перед союзниками у НАТО – "центральна" в підході до світової безпеки.

Віцепрезидентка США також додала, що роль глобального лідера для США, співпраця з партнерами та боротьба за демократію в країні та світі – в інтересах усіх американців. І підхід адміністрації Байдена – не "благодійність", це відповідає стратегічним інтересам Вашингтона, адже убезпечує американців, підтримує робочі місця та зміцнює канали постачання.

"Уявіть, якби Америка відвернулась від України і покинула наших союзників у НАТО, відійшла від наших зобов'язань відповідно до Статуту НАТО. Уявіть, якби ми легковажно поставились до Путіна чи навіть заохотили його.

Історія підказує відповідь. Якщо нічого не робити, поки агресор безкарно вдирається до свого сусіда, він піде далі. І у випадку Путіна це означає, що вся Європа буде в небезпеці", – застерегла віцепрезидентка.

За її словами, коли Америка "ізолювалась, загрози лише зростали", тому США зобов'язані підтримувати демократію, захищати міжнародні правила й норми, підтримувати своїх друзів і союзників – це представляє ідеали Америки.

"І американський народ знає, що це те, що робить нас сильними. Тож не помиляйтесь, американський народ зробить це й Америка продовжить бути лідером", – резюмувала Гарріс.

Нагадаємо, що напередодні Палата представників США після дискусій пішла на перерву до 28 лютого, так і не ухваливши законопроєкт щодо фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. 

Що відомо про Мюнхенську конференцію-2024

Цього року ювілейна (минуло рівно 60 років з першого подібного заходу в Мюнхені) Мюнхенська безпекова конференція стартувала 16 лютого та триватиме до 18 лютого, в ній беруть участь понад 50 лідерів країн та 100 міністрів.

На порядку денному – світова безпекова криза, збройні конфлікти, проблеми міграції, клімат, розвиток новітніх технологій. А допомога Україні є однією з головних тем.

Зазначимо, що вперше на MSC будуть широко представлені країни Глобального Півдня. А от уряди Росії й Ірану не запрошені.

На заході очно бере участь і президент Володимир Зеленський. Він відвідує конференцію в рамках своєї поїздки до Німеччини та Франції, з якими підписав угоди про гарантії безпеки для України.

Свіжі дописи

  • Новини

Нацгвардія та Нацполіція отримали від Німеччини близько сотні машин

Для охорони публічного порядку та захисту критичної інфраструктури України уряд Німеччини виділив підрозділам Національної поліції… Читати більше

Thursday January 16th, 2025
  • Новини

У Дії запустили нову програму “Ветеранський спорт”: 1500 грн щокварталу на оплату спортивних занять

В Україні на порталі "Дія" запустили нову програму "Ветеранський спорт". Вона дозволить ветеранам отримувати 1500… Читати більше

Thursday January 16th, 2025
  • Новини

Десантники ЗСУ на Курщині захопили 27 військовополонених

У Курській області росії українські десантники разом із суміжними підрозділами взяли в полон 27 військовослужбовців… Читати більше

Thursday January 16th, 2025
  • Новини

У Києві в Соломʼянському районі упали уламки ворожого дрона

Уламки російського безпілотника впали у Соломʼянському районі столиці 16 січня, унаслідок цього пошкоджене авто. Про… Читати більше

Thursday January 16th, 2025
  • Новини

У ДТП травмується більше дітей, ніж через російські обстріли, – Центр демократії та верховенства права

Кожні два дні на українських дорогах гинула дитина і травмувалися ще тринадцятеро – таким є… Читати більше

Thursday January 16th, 2025
  • Новини

Екскерівник метро Києва виїхав з України з підробленим висновком ВЛК: правоохоронці проводять слідчі дії

Співробітники правоохоронних органів проводять слідчі дії в колишнього керівника "Київського метрополітену", який виїхав з України… Читати більше

Thursday January 16th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.