У Австралії камера зафіксувала щіткохвостого опосума, раніше вважали, що вони вимерли

Камера спостереження за дикою природою на заході Австралії зафіксувала щіткохвостого опосума. У цих районах їх не бачили більше століття.

Про це пише Newsweek, передає Рубрика.

У 2021 році природоохоронці випустили 49 опосумів у заповідник дикої природи Маунт-Гібсон, приблизно за 30 кілометрів від місця, де опосума "спіймали" на камеру в заповіднику Чарльза Дарвіна, пише Newsweek.

"Для мешканців інших регіонів Австралії ця новина не надто хвилююча, бо ці тварини їдять їм троянди. Але тут вони вимерли вже досить давно, тож це було дуже захопливе видовище", – розповіла Мішель Холл, екологиня з організації Bush Heritage Australia.

Світлини вийшли чіткими, тож вчені точно розпізнали щіткохвостого опосума.

Зоозахисники радіють, коли опосум потрапляє в об'єктив камери, адже це означає, що їхні зусилля з реінтродукції (повернення тварин в дику природу) є успішними.

Довідка про щіткохвості опосуми

Це нічні сумчасті ссавці родом з Австралії. За розміром вони подібні до домашніх котів. Їхнє хутро може мати різні відтінки забарвлення – від сріблясто-сірого до темно-коричневого. Воно допомагає їм пристосуватися до умов проживання. Ці створіння можуть мешкати в евкаліптових лісах і гірських масивах.

Їх можна зустріти на сході та південному сході Австралії, в інших регіонах їхня кількість зменшується. Опосумів захищають на законодавчому рівні.

Однак в Новій Зеландії цих сумчастих зараховують до інвазивних видів тварин (ті, які становлять загрозу для певних видів флори та фауни).

Наразі опосуми опинилися на межі зникнення через втрату місця проживання і зростання чисельності хижаків. Домівкою для них є евкаліптові ліси: вони забезпечують їм їжу та захист від хижаків (лисиць та диких котів).

Як повідомлялось, у  Київській області, на території Чорнобильського заповідника, фотопастки зафіксували наявність рисі євразійської. Цей вид є рідкісним і зник у минулому столітті з території українського Полісся.

Нагадаємо, до Чорнобильської зони повернувся зниклий вид диких тварин, яких там не бачили понад 100 років. Дослідник Сергій Гащак розповів, що у лісі біля Чорнобиля знову можна зустріти бурого ведмедя.

Також у Чорнобильській зоні помітили птаха із Середземноморського регіону, якому невластиво проживати в України. Мова йде про Мартина скельного, який став новим видом пернатого для заповідника.

Свіжі дописи

  • Новини

На Київщині внаслідок падіння уламків “Шахедів” пошкоджені приватні будинки та авто

У ніч на 5 липня війська РФ запустили по Україні ударні безпілотники типу "Shahed". У… Читати більше

Friday July 5th, 2024
  • Новини

Сили оборони знищили ще понад 1100 окупантів та 54 артсистеми: Генштаб оновив втрати росармії

Втрати Росії у війні в Україні за добу з 4 на 5 липня, становили 1110… Читати більше

Friday July 5th, 2024
  • Новини

Лейбористи офіційно перемогли на виборах у Британії: Сунак визнав поразку та привітав Стармера

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак привітав лідера лейбористів Кіра Стармера з перемогою на дострокових парламентських виборах, які відбулися… Читати більше

Friday July 5th, 2024
  • Новини

Вночі захисники неба збили усі “Шахеди” над Україною: у Повітряних силах розповіли про роботу ППО

Силами й засобами протиповітряної оборони над Україною були збиті усі дрони-камікадзе типу "Шахед", які російські… Читати більше

Friday July 5th, 2024
  • Новини

Генштаб: на Покровському і Торецькому напрямках ситуація залишається напруженою

На різних напрямках фронту протягом 4 липня сталося 130 бойових зіткнень Сил оборони з російськими… Читати більше

Friday July 5th, 2024
  • Новини

“Leleka” та “Булава”: у Чехії компанія UAC запустила виробництво безпілотників для України

У Чехії компанія UAC запустила ексклюзивно для українських Сил оборони серійне виробництво розвідувальних дронів "Leleka-LR"… Читати більше

Thursday July 4th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.